REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

Praga Południe długo czekała na te remonty

  • Autor: PAP
  • 14 paź 2022 16:18
Praga Południe długo czekała na te remonty
3,6 mln zł z budżetu Mazowsza na remont ulic na Pradze Południe, fot. Shutterstock

Ulice Barwnicza, Nasielska, Brukselska i Jubilerska na Południowej Pradze przejdą gruntowną modernizację.

REKLAMA

  • W piątek członkini zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc oraz władze dzielnicy podpisały umowę na finansowanie remontu ulic na Pradze Południe.
  • Ulice Barwnicza, Nasielska, Brukselska i Jubilerska przejdą gruntowną modernizację.
  • Całkowity koszt inwestycji to 9 mln zł, z czego 3,6 mln zł to środki z budżetu Mazowsza.

"To wielka chwila dla mieszkańców, te ulice od dawna czekają na remont. Teraz dzięki wsparciu samorządu możemy nareszcie przystąpić do ich modernizacji" - powiedział PAP, burmistrz Pragi Południe, Tomasz Kucharski.

W piątek w budynku PROM Kultury na Saskiej Kępie, członkini zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc oraz władze dzielnicy podpisały umowę na finansowanie remontu ulic na Pradze Południe. W ramach samorządowego programu wsparcia - "Mazowsze dla równomiernego rozwoju" Praga Południe otrzyma 3,6 mln zł.

W ramach przekazanej dotacji ulice Barwnicza, Nasielska, Brukselska i Jubilerska przejdą gruntowną modernizację. W efekcie powstaną cztery ulice z nową nawierzchnią, chodnikami oraz kanalizacją, która usprawni odpływ deszczówki. W ramach prac prowadzonych na ul. Barwniczej i ul. Nasielskiej wybudowane zostanie odwodnienie, a kanalizacja drogowa zostanie włączona do kanalizacji ogólnospławnej. Wykonana będzie też nowa nawierzchnia jezdni z mieszanki mineralno-asfaltowej oraz ciągi piesze z płyt betonowych. Ulica zostanie też oświetlona.

Z kolei na ul. Brukselskiej istniejąca nawierzchnia zostanie rozebrana. Droga zostanie podbudowana i pokryta nową nawierzchnią. Wymienione zostaną też krawężniki. Natomiast prace budowlane na ul. Jubilerskiej obejmą frezowanie nawierzchni, wymianę krawężników drogowych, ułożenie ścieków ulicznych oraz ponowne ułożenie jezdni z mieszanki mineralno-asfaltowej. Całkowity koszt inwestycji to 9 mln zł, z czego 3,6 mln zł to środki z budżetu Mazowsza. (PAP)

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie