×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Praga to ukryty tygrys rynku nieruchomości

  • Autor: Propertynews.pl
  • 29 maj 2014 09:50

W ubiegłym roku firma BBI Development oddała do użytku Plac Unii - inwestycję biurowo-handlową zlokalizowaną w historycznej części warszawskiego Mokotowa. W realizacji ma także Centrum Koneser - zlokalizowany po praskiej stronie Wisły kompleks handlowo-biurowo-mieszkaniowy. Firma przymierza się do kolejnych inwestycji, m.in. Centrum Marszałkowska oraz wieżowieca Roma Tower. - Nasze inwestycje zmienią centrum Warszawy - mówi w rozmowie z Propertynews.pl Rafał Szczepański, wiceprezes BBI Development.

REKLAMA

BBI Development szykuje się do realizacji kolejnych projektów komercyjnych. Roma Tower, Centrum Marszałkowska czy Centrum Praskie Koneser to dopiero początek inwestycyjnej ofensywy notowanej na GPW spółki. 

W tym momencie BBI przygotowuje się do rozpoczęcia budowy pierwszego w Polsce obiektu z bezpośrednim wejściem ze stacji metra - biurowca Centrum Marszałkowska. - Jeśli chodzi o 170-metrowy wieżowiec Roma Tower, to jesteśmy na etapie prac planistycznych - informuje Rafał Szczepański, wiceprezes BBI Development.

O kluczowych inwestycjach BBI Development opowiada Rafał Szczepański, wiceprezes BBI Development:

Sztandarową inwestycją BBI pozostaje jednak centrum Koneser. - To gigantyczne przedsięwzięcie po praskiej stronie Wisły. To projekt mixed use - mieszkania, handel, biura, restauracje, kawiarnie oraz Muzeum Polskiej Wódki. Całą inwestycję zakończymy na początku 2017 roku - tłumaczy Szczepański.

Zdaniem przedstawiciela BBI inwestycja przy ul. Kijowskiej to jeden z pierwszych przejawów nowego trendu na stołecznym rynku. - Praga to ukryty tygrys rynku nieruchomości komercyjnych Warszawy. Aby ten tygrys mógł wyjść, pokazać swoje oblicze i siłę, potrzeba było budowy metra. Tak jak kiedyś most Poniatowskiego zbudował de facto Saską Kempę, tak dziś metro spowoduje ogromną zmianę rynku po praskiej stronie Wisły - mówi Rafał Szczepański.

Tak dużą atrakcyjności Pragi wiceprezes BBI upatruje w dostępności dobrych terenów inwestycyjnych, bliskości do centrum miasta, a także możliwości tworzenia projektów w oparciu o żywe, zabudowane miasto z wykreowaną siatką ulic i miejsc publicznych. - W ciągu najbliższych 10 lat Praga stanie się jednym z najważniejszych rynków budowlanych w Warszawie - zapewnia Szczepański.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie