×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

PRC Architekci dla Skanska. Zaglądamy na plac budowy najnowszego biurowca

  • Autor: Anna Liszka
  • 20 lip 2022 15:32
PRC Architekci dla Skanska. Zaglądamy na plac budowy najnowszego biurowca
32 tys. mkw., 15 kondygnacji i 180 kroków do metra. Najnowszy biurowiec P180 Skanska na warszawskim Mokotowie wpisuje się w trend 15-minutowego miasta. W biurowcu trwają ostatnie prace wykończeniowe, a pierwszy najemca wprowadzi się już w październiku br., fot. Skanska

180 kroków dzieli biurowiec P180 spod kreski PRC Architekci od metra Wilanowska w Warszawie. Najnowszy projekt Skanska zbliża się do finału. We wrześniu br. planowane jest zakończenie budowy.

REKLAMA

Skanska teren na warszawskim Mokotowie, tuż przy stacja metra Wilanowska, nabyła w 2017 roku. Budowa biurowca P180 spod kreski PRC Architekci rozpoczęła się we wrześniu 2020 roku. 15-kondygnacyjny budynek osiągnął kilka miesięcy temu docelową wysokość: 55 metrów. I po dwóch latach, mimo pandemii i według harmonogramu, planuje zakończenie inwestycji we wrześniu br. W biurowcu trwają ostatnie prace wykończeniowe.

Biurowiec P180 od stacji metra Wilanowska dzieli tylko 180 kroków, fot. Skanska
Biurowiec P180 od stacji metra Wilanowska dzieli tylko 180 kroków, fot. Skanska

Biurowiec P180 wpisuje się w jeden z największych trendów urbanistycznych w 2022 roku: ideę 15-minutowego miasta. Rozwiązanie opracowane przez francuskiego urbanistę Carlosa Moreno, mówi o miejscu, w którym wszystkie potrzeby życia codziennego: sklepy, szkoły, miejsca pracy, parki, restauracje i inne udogodnienia – znajdują się w odległości 15-minutowego spaceru lub przejażdżki rowerem.

Przeczytaj więcej

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie