×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Premier: jezioro Żywieckie będzie turystyczną perłą Polski. W planach inwestycje

  • Autor: PAP
  • 18 lip 2022 16:41
  • Aktualizacja: 18 lip 2022 16:44
Premier: jezioro Żywieckie będzie turystyczną perłą Polski. W planach inwestycje
fot. Unsplash

Niedługo jezioro Żywieckie będzie turystyczną perłą Polski - ocenił premier Mateusz Morawiecki, który odwiedził Żywiec. Szef rządu zapowiedział inwestycje związane z turystyką, które mają powstać wokół jeziora.

REKLAMA

  • "Jezioro Żywieckie będzie perłą turystyczną nie tylko Podbeskidzia" - przekonywał Mateusz Morawiecki.
  • Szef rządu zapowiedział inwestycje związane z turystyką.

Premier przebywający w poniedziałek z wizytą w Żywcu ocenił, że dla turystów "wyjątkową atrakcją" będzie m.in. ścieżka rowerowa wokół jeziora Żywieckiego. "Ta ścieżka o długości 40-50 km będzie jedną z najbardziej malowniczych, przepięknych tras na terytorium całego naszego pięknego kraju" - stwierdził szef rządu.

"Zapraszamy serdecznie wszystkich Polaków, bo niedługo jezioro Żywieckie (...) będzie perłą turystyczną nie tylko Podbeskidzia (...). Będzie to turystyczna perła Polski" - wskazał premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu zapowiedział powstanie na tych terenach również dodatkowych marin dla żeglarzy. "Stworzymy dużo lepsze warunki, możliwości dla turystów, którzy chcą żeglować, dla tych, którzy chcą jeździć na rowerach, dla tych, którzy chcą chodzić po tych terenach, pływać" - powiedział.

Jak zapowiedział, "w dbałości o środowisko naturalne, w dbałości o piękno przyrody będą tutaj tworzone wyspy, żeby ptactwo mogło tam się zalęgnąć - w takich liczbach jak dawniej".

Premier wskazał też na konieczność odmulenia po 50 latach jeziora Żywieckiego. To projekt, który, jak mówił, trzeba realizować raz na pół wieku.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie