×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Prime Property Prize 2023: poznaliśmy najlepszą architekturę i przestrzeń komercyjną

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 19 wrz 2023 09:30
  • Aktualizacja: 20 wrz 2023 09:22
Prime Property Prize 2023: poznaliśmy najlepszą architekturę i przestrzeń komercyjną

Pierwszego dnia Property Forum w gronie ekspertów z branży dyskutowaliśmy na liczne tematy istotne dla rynku nieruchomości, a wieczorem poznaliśmy zwycięzców konkursu Prime Property Prize 2023. Dwie nagrody wręczono w imieniu portalu Property Design.

REKLAMA

  • Pierwszy dzień odbywającego się w Warszawie Property Forum 2023 zwieńczyła uroczysta Gala podczas której ogłoszono zwycięzców i wręczono statuetki w konkursie Prime Property Prize 2023.
  • Nagrody przyznano w 12 kategoriach. Dwie nagrody – w kategoriach Architektura i Przestrzeń komercyjna – zostały wręczone w imieniu portalu Property Design.
  • Nagroda Prime Property Prize w kategorii Architektura powędrowała do projektu Montownia Lofts & Experience w Gdańsku.
  • Za najlepszą Przestrzeń komercyjną uznano biuro kancelarii CMS w budynku Varsto Tower w Warszawie.

Konkurs Prime Property Prize wyłonił firmy oraz projekty, które w ostatnim roku miały największy wpływ na wydarzenia na rynku nieruchomości komercyjnych, a także osobistości, których spektakularne działania odegrały kluczową rolę w rozwoju całej branży.

Finał konkursu odbył się podczas uroczystej Gali Prime Property Prize 2023, towarzyszącej konferencji Property Forum 2023, w dniu 18 września. Do nagrodzonych powędrowały statuetki zaprojektowane przez uznanego designera Oskara Ziętę.

Laureaci konkursów Prime Property Prize i PropTech Festival, fot. PTWP
Laureaci konkursów Prime Property Prize i PropTech Festival, fot. PTWP

Nagrodzone zostały najlepsze projekty w 12 kategoriach. Wśród wręczonych tytułów znalazły się także dwie nagrody portalu PropertyDesign.pl – w kategoriach Architektura i Przestrzeń komercyjna.

Statuetki zaprojektowane przez Oskara Ziętę
Statuetki zaprojektowane przez Oskara Ziętę

Prime Property Prize: najlepsza Przestrzeń komercyjna

W kategorii Przestrzeń komercyjna pod uwagę brane były takie aspekty przestrzeni komercyjnej jak dobry design, nowatorskie rozwiązania architektoniczne i projektowe, oryginalne i funkcjonalne wyposażenie, nowoczesne technologie. Pod uwagę braliśmy wnętrza, w których na pierwszym miejscu stawia się komfort pracowników i klientów. Zwyciężyło biuro kancelarii CMS Poland zlokalizowane w Varso Tower.

Statuetkę na scenie odebrali Andrzej Pośniak, partner zarządzający, CMS Cameron McKenna; Beata Kępowicz, COO CMS; Kinga Gajewska, dyrektor ds. koordynacji projektów, architekt oraz Magdalena Antończyk i Kinga Gajewska, architektki Trzop Architekci.

Andrzej Pośniak, partner zarządzający, CMS Cameron McKenna
Andrzej Pośniak, partner zarządzający, CMS Cameron McKenna

- Nagroda ma dla nasz szczególną wartość. Pierwszy raz startujemy w tej kategorii, tym bardziej cieszymy się z wyróżnienia. Pragnęliśmy stworzyć miejsce pracy, które buduje relacje z klientami, chcieliśmy aby to miejsce żyło i wyznaczało trendy na przyszłość. Wydaje nam się, że cel został zrealizowany. Jeśli chce się sięgną gwiazd to warto to robić w grupie. Dziękujemy pracowni architektonicznej Trzop Architekci – mówił Andrzej Pośniak.

Nagroda w kategorii Przestrzeń komercyjna: biuro kancelarii CMS, fot. fotomohito
Nagroda w kategorii Przestrzeń komercyjna: biuro kancelarii CMS, fot. fotomohito

- Życzę sobie i wszystkim architektom takich klientów – powiedziała Magdalena Antończyk.

Biuro kancelarii CMS Poland zlokalizowane jest na 5 kondygnacjach najwyższego budynku w UE i zajmuje powierzchnię 7 tys. mkw. Głównym założeniem przy projektowaniu tej przestrzeni były wartości, jakimi kieruje się firma, w której centrum znajduje się człowiek i jego potrzeby. Wynikiem czego było m.in. stworzenie wewnętrznej klatki schodowej z wertykalnym ogrodem, łączącej wszystkie poziomy biura. Celem stało się stworzenie maksymalnie przyjaznej i funkcjonalnej przestrzeni z dużą ilością naturalnych materiałów i zieleni. Wspólnym założeniem było też uzyskanie dla biura certyfikatu WELL.

Prime Property Prize: poznaliśmy najlepszą Architekturę

Nagroda Prime Property Prize w kategorii Architektura przyznawana jest obiektom komercyjnym wnoszącym na rynek nowatorskie rozwiązania architektoniczne i projektowe, wyznaczające nowe trendy w tym zakresie, a także powstające z poszanowaniem otoczenia i tkanki miejskiej, zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Statuetka powędrowała do projektu MONTOWNIA Lofts & Experience w Gdańsku.

Łukasz Rayss, prezes Rayss Group (po prawej) i Mikołaj Konopka, prezes zarządu Euro Styl (po lewej)
Łukasz Rayss, prezes Rayss Group (po prawej) i Mikołaj Konopka, prezes zarządu Euro Styl (po lewej)

Nagrodę odebrali Mikołaj Konopka, prezesa zarządu Euro Styl oraz Łukasz Rayss, prezes Rayss Group.

- Dla architekta taka nagroda jest najwspanialsza. Dziękuję całemu zespołowi Euro Stylu. Czuję mały dyskomfort ponieważ na tej scenie powinno być przynajmniej kilkadziesiąt osób. Każda z tych osób przyczyniła się do świetności tego projektu – mówił Łukasz Rayss.

Nagroda Prime Property Prize w kategorii Architektura: MONTOWNIA Lofts & Experience w Gdańsku, fot. mat. Euro Styl
Nagroda Prime Property Prize w kategorii Architektura: MONTOWNIA Lofts & Experience w Gdańsku, fot. mat. Euro Styl

- Chciałbym podziękować Jury za wybór. Tak naprawdę to nie jest typowy obiekt dla naszej firmy. Trochę brnęliśmy w nieznane, trochę eksperymentowaliśmy - tym bardziej się cieszymy. Inwestycja już stała się sukcesem komercyjnym. Montowania stała się ikoną rewitalizacji. Mam nadziej, że będzie iskrą, która zainicjuje dalszy proces rewitalizacji okolicy – dodał Mikołaj Konopka.

MONTOWNIA Lofts & Experience w Gdańsku to zabytkowy, starannie zrewitalizowany obiekt w historycznej lokalizacji – na postoczniowych terenach Gdańska. Na parterze budynku mieści się największy w Trójmieście food hall, wyżej centrum konferencyjne i część hotelowa z loftami, mającymi ponadstandardową wysokość - nawet 5 m. W budynku jest pokój historyczny „opowiadający” o przeszłości Montowni, a także przestrzeń do pracy biznesowej oraz play room dla dzieci. Rewitalizacja była realizowana w duchu filozofii „circular economy”. W budynku wyeksponowano historyczne artefakty, np. bruk z zabytkowymi torami, kabinę operatora suwnicy i ceglaną elewację z lat 30 XX wieku, a jego wnętrze zdobią elementy sztuki.

POZNAJ WSZYSTKICH NAGRODZONYCH W KONKURSIE PRIME PROPERTY PRIZE

Podczas Gali Property Forum ogłoszono także zwycięzców konkursu PropTech Festival.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie