REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Priorytetowy obszar rewitalizacji w Łodzi z planem miejscowym

  • Autor: UM Łódź
  • 18 paź 2017 10:26
Priorytetowy obszar rewitalizacji w Łodzi z planem miejscowym
Łódź, fot. shutterstock

Projekt planu miejscowego zagospodarowania przestrzennego dla ulicy Włókienniczej i przylegających do niej kwartałów trafi na sesję Rady Miejskiej. Ulica Włókiennicza i przylegające kwartały to tzw. I Priorytetowy Obszar Rewitalizacji, w którym w ciągu najbliższych lat skumulują się inwestycje z unijnym dofinansowaniem.

REKLAMA

Projekt planu dla tego obszaru opracowany został w Miejskiej Pracowni Urbanistycznej. Według planów, po rewitalizacji całkowicie zmieni się charakter ul. Włókienniczej, która stanie się ulicą-pasażem. Na wzór m.in. ulic 6 Sierpnia i Traugutta pojawią się na niej drzewa, ograniczony zostanie ruch samochodowy, a na parterach kamienic powstaną lokale użytkowe. W pasażu Majewskiego, który powstanie między ul. Włókienniczą i ul. Jaracza pojawią się fontanny, ławki, nowa zieleń oraz plac zabaw - podaje oficjalny portal miejski Łodzi.

- W środę przekażemy Radzie Miejskiej, z rekomendacją uchwalenia, plan miejscowy pozwalający przeprowadzenie rewitalizacji obszarowej, zarówno na ul. Włókienniczej, czyli I Priorytetowy Obszar Rewitalizacji oraz na dużym fragmencie ul. Kilińskiego, który wchodzi w III Priorytetowy Obszar Rewitalizacji. Plan miejscowy, nie precyzując metod i konkretnych projektów, umożliwia przeprowadzenie rewitalizacji, która będzie się skupiała m.in. na odnowieniu historycznych budynków jak i wprowadzeniu nowych elementów - tłumaczył podczas wtorkowej konferencji prasowej Robert Warsza, dyrektor Miejskiej Pracowni Urbanistycznej. Jak podkreślił, plany miejscowe są bardzo istotne przy przeprowadzaniu procesów budowlanych, w tym procesów rewitalizacji, bo na ich podstawie uzyskiwane są pozwolenia na budowę  - informuje oficjalny portal miejski Łodzi.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie