×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Program dworcowy dla dwustu dworców kolejowych

  • Autor: PAP
  • 25 cze 2018 16:05
  • Aktualizacja: 25 cze 2018 16:06
fot. pixabay.com

Rząd realizuje bardzo duży program dworcowy; to kwota wydatkowana na ponad dwieście dworców w całej Polsce – powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk wizytując rewitalizowany obiekt w Jaworze.

REKLAMA

Adamczyk podkreślił podczas wizyty na rewitalizowanym dworcu kolejowym w Jaworze, że rząd i państwo polskie ma obowiązek dbania nie tylko o realizację wielkich projektów inwestycyjnych jak trasa S3, ale również o remonty istotne dla lokalnych społeczności, jak m.in. rewitalizacje dworców kolejowych, remonty dróg lokalnych czy modernizacji linii kolejowych.

"Rząd Prawa i Sprawiedliwości realizuje bardzo duży program dworcowy. To kwota wydatkowana na ponad dwieście dworców w całej Polsce. I to w takich małych miejscowościach, jak np. Jawor" - powiedział minister Adamczyk.

Dodał, że nie ma znaczenia liczba mieszkańców, ale ważne są potrzeby ludzi i rząd wychodzi im naprzeciw.

"Zapewne tych prac by nie było, gdyby nie aktywność parlamentarzystów. Chcę podziękować pani poseł Elżbiecie Witek, która zabiegała i robiła wszystko, by ten dworzec w Jaworze został uwzględniony w planach rządu i planach PKP SA" - powiedział Adamczyk.

Poinformował, że przygotowywane jest również studium wykonalności dla modernizacji linii kolejowej Legnica-Jawor.

"Chcemy mieć pewność, że w najbliższych latach zapadnie decyzja w sprawie wykonania tej modernizacji, bo nie ma wątpliwości, że taka modernizacja powinna być wykonana. Eksperci muszą jednak odpowiedzieć m.in. na pytanie, czy to będzie dwutorowy, czy jednotorowy szlak" - mówił Adamczyk.

Minister zapowiedział remont podziemnego przejścia i peronów na dworcu w Jaworze.

Całkowity koszt modernizacji tego obiektu to prawie 13 mln zł. Odnowione zostaną wszystkie wnętrza, elewacja; część pomieszczeń będzie po remoncie miała charakter komercyjny. Remont ma się zakończyć do 31 grudnia 2018 r.

Dworzec w Jaworze jest jednym z szesnastu na Dolnym Śląsku obecnie remontowanych obiektów. Wcześniej PKP SA odnowiła 14 takich obiektów regionie.

Szef resortu infrastruktury w poniedziałek uczestniczył w oddaniu do użytku 24-kilometrowego odcinka budowanej drogi S3 między Lubinem a Legnicą na Dolnym Śląsku. Inwestycja jest warta 1,8 mld zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie