
Rząd realizuje bardzo duży program dworcowy; to kwota wydatkowana na ponad dwieście dworców w całej Polsce – powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk wizytując rewitalizowany obiekt w Jaworze.
Adamczyk podkreślił podczas wizyty na rewitalizowanym dworcu kolejowym w Jaworze, że rząd i państwo polskie ma obowiązek dbania nie tylko o realizację wielkich projektów inwestycyjnych jak trasa S3, ale również o remonty istotne dla lokalnych społeczności, jak m.in. rewitalizacje dworców kolejowych, remonty dróg lokalnych czy modernizacji linii kolejowych.
"Rząd Prawa i Sprawiedliwości realizuje bardzo duży program dworcowy. To kwota wydatkowana na ponad dwieście dworców w całej Polsce. I to w takich małych miejscowościach, jak np. Jawor" - powiedział minister Adamczyk.
Dodał, że nie ma znaczenia liczba mieszkańców, ale ważne są potrzeby ludzi i rząd wychodzi im naprzeciw.
"Zapewne tych prac by nie było, gdyby nie aktywność parlamentarzystów. Chcę podziękować pani poseł Elżbiecie Witek, która zabiegała i robiła wszystko, by ten dworzec w Jaworze został uwzględniony w planach rządu i planach PKP SA" - powiedział Adamczyk.
Poinformował, że przygotowywane jest również studium wykonalności dla modernizacji linii kolejowej Legnica-Jawor.
"Chcemy mieć pewność, że w najbliższych latach zapadnie decyzja w sprawie wykonania tej modernizacji, bo nie ma wątpliwości, że taka modernizacja powinna być wykonana. Eksperci muszą jednak odpowiedzieć m.in. na pytanie, czy to będzie dwutorowy, czy jednotorowy szlak" - mówił Adamczyk.
Minister zapowiedział remont podziemnego przejścia i peronów na dworcu w Jaworze.
Całkowity koszt modernizacji tego obiektu to prawie 13 mln zł. Odnowione zostaną wszystkie wnętrza, elewacja; część pomieszczeń będzie po remoncie miała charakter komercyjny. Remont ma się zakończyć do 31 grudnia 2018 r.
Dworzec w Jaworze jest jednym z szesnastu na Dolnym Śląsku obecnie remontowanych obiektów. Wcześniej PKP SA odnowiła 14 takich obiektów regionie.
Szef resortu infrastruktury w poniedziałek uczestniczył w oddaniu do użytku 24-kilometrowego odcinka budowanej drogi S3 między Lubinem a Legnicą na Dolnym Śląsku. Inwestycja jest warta 1,8 mld zł.
Architekt, Dyrektor biura Biuro Architektoniczne DDJM
Założyciel, Architekt eM4. Pracownia Architektury. Brataniec
Dyrektor Zarządzający, Architekt Estudio Lamela Polska
Właściciel, Architekt Studio S - Biuro Architektoniczne Michał Szymanowski
Założyciel, Architekt KWK Promes
Partner, Architekt Sud Architectes Polska