REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

Projekt biurowy JEMS Architekci niedaleko warszawskiego lotniska

  • Autor: Property Design
  • 08 sty 2014 14:38
Projekt biurowy JEMS Architekci niedaleko warszawskiego lotniska

JEMS Architekci zaprojektowali biurowiec GreenWings niedaleko lotniska Chopina w Warszawie. Powstający obiekt ma być inteligentny, bezobsługowy, gotowy na przyjęcie najbardziej wymagającego najemcy, przyzwyczajonego do używania najnowocześniejszych rozwiązań. Developerem jest OKRE Development.

REKLAMA

W biurowcu wylano już wszystkie elementy z betonu architektonicznego wymagające szczególnie wysokiej kultury technicznej wykonania. Unikatowe stałe pionowe żaluzje zewnętrzne zaprojektowane przez pracownię JEMS Architekci przeszły pomyślnie próby wytrzymałościowe w specjalistycznym tunelu aerodynamicznym Politechniki Krakowskiej. Ciekawostką z tym związaną, podkreślaną przez inż. Leszka Dzido jest fakt, iż generalny wykonawca otrzymał podziękowanie od tej uczelni za możliwość przeprowadzenia wielopłaszczyznowego badania tak specyficznego i nowatorskiego elementu architektury zewnętrznej budynku.

Szef zespołu naukowego przeprowadzającego testy próbnych elementów zwrócił szczególną uwagę na fakt, iż w Polsce nie ma tradycji i kultury badań aerodynamicznych elewacji budynków, stąd dla każdego instytutu naukowego jest to bardzo interesujące zagadnienie i projekt badawczy.

JEMS Architekci zdobyli nagordy w konkursach na m.in. przebudowę galerii "Arsenał" oraz wyróżnienie w konkursie inwestorskim Wyspa Spichrzów - zagospodarowanie północnego cypla a także za budynek biurowy Cristal Park w Warszawie.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie