REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

Projekt kodeksu budowlanego idzie pod obrady rządu

  • Autor: PAP
  • 16 lis 2017 09:00
fot. fotolia

Projekt Kodeksu urbanistyczno-budowlanego w pierwszym kwartale 2018 r. zostanie skierowany pod obrady rządu - powiedział minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.

REKLAMA

Adamczyk, na konferencji podsumowującej dwa lata pracy jego resortu, powiedział, że projekt ten jest już na ostatnim etapie prac tzn. "przed Komisją Wspólną Rządu i Samorządu, po ostatnich konsultacjach międzyresortowych".

"To bardzo ważne przedsięwzięcie, które pozwoli nam usunąć z polskiej przestrzeni wiele martwych przepisów, dostosować przepisy do zmieniającej się rzeczywistości" - podkreślił.

Szef MIB poinformował też, że we wtorek podpisał rozporządzenie o warunkach technicznych mieszkań. "To rozporządzenie również usuwa wiele absurdów" - zaznaczył. Jego zdaniem "to wyjście na przeciw tym, którzy oczekują wsparcia polskiego rządu w realizacji inwestycji budowalnych, szczególnie inwestycji mieszkaniowych".

Rozporządzenie oznacza m.in. wprowadzenie minimalnej powierzchni użytkowej 25 mkw. i rezygnację ze wskazywania obowiązkowego wyposażenia kuchni.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie