×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Projekt nowej sali koncertowej w Rybniku. Jest szansa na dofinansowanie z UE

  • Autor: Propertydesign.pl / UM Rybnik
  • 26 sty 2017 14:03
  • Aktualizacja: 26 sty 2017 14:19
Projekt nowej sali koncertowej w Rybniku. Jest szansa na dofinansowanie z UE
I Nagroda dla HS99 z Koszalina, fot. SARP Katowice
Projekt nowej sali koncertowej w Rybniku. Jest szansa na dofinansowanie z UE
Projekt nowej sali koncertowej w Rybniku. Jest szansa na dofinansowanie z UE

Projekt rybnickiej szkoły muzycznej dotyczący budowy nowoczesnej sali koncertowej został rekomendowany do otrzymania dotacji ze środków unijnych w wysokości ponad 16,5 mln zł.

REKLAMA

Ocena merytoryczna I stopnia to kluczowa ocena w procesie pozyskiwania dotacji UE – ustala ona bowiem kolejność projektów na liście rankingowej i decyduje o tym, czy dany projekt ma szansę na otrzymanie dotacji. Projekt rybnickiej szkoły muzycznej dotyczący budowy nowoczesnej sali koncertowej znalazł się na 6 miejscu listy rankingowej obejmującej projekty dotyczące infrastruktury niezabytkowej. Miejsce to gwarantuje otrzymanie dotacji ze środków unijnych w wysokości 16 566 109 zł. Obecnie projekt jest poddawany ocenie II stopnia, która nie będzie już miała wpływu na ranking projektów. Zatwierdzenie list rankingowych przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego jest spodziewane w lutym br. - informuje oficjalny portal miejski Rybnika.

W ramach projektu Rozbudowa Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola i Antoniego Szafranków w Rybniku o salę koncertową z zapleczem i przestrzenią ekspozycyjną planowana jest rozbudowa istniejącego budynku szkoły o nowoczesną salę koncertową, która będzie służyć zarówno celom dydaktycznym w zakresie kultury, jak i celom związanym z upowszechnianiem kultury.

We wrześniu 2015 r. rozstrzygnięto konkurs współorganizowany przez katowicki oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich na zaprojektowanie sali koncertowej dla Państwowej Szkoły Muzycznej w Rybniku. I nagroda trafiła w ręce pracowni HS99 z Koszalina.  Zwycięska praca przekonała jury przejrzystością, prostotą i czystością przyjętych rozwiązań urbanistycznych i funkcjonalno-przestrzennych. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie