REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Projekt stadionu w Radomiu - gotowy. Działacze i kibice mają swój wkład

  • Autor: UM Radom
  • 01 gru 2016 09:16
fot. pixabay.com

Projekt stadionu piłkarskiego, który będzie budowany przy ulicy Struga w Radomiu jest już gotowy. Dokumentacja powstała w oparciu o koncepcję uwzględniającą uwagi władz miasta, działaczy środowisk sportowych oraz kibiców.

REKLAMA

Docelowo obiekt wchodzący w skład Radomskiego Centrum Sportu ma mieć cztery trybuny z 15 tysiącami miejsc siedzących. W pierwszym etapie, czyli do jesieni 2018 roku powstanie stadion spełniający wymogi licencyjne Ekstraklasy SA, PZPN-u i III kategorii UEFA. Na dwóch trybunach: południowej i północnej zostanie przygotowanych co najmniej 5,5 tysiąca miejsc. Możliwe, że ta liczba wzrośnie nawet do 8,5 tysiąca. Prace budowlane rozpoczną się wiosną, po uzyskaniu przez wykonawcę pozwolenia na budowę - informuje oficjalny portal miejski Radomia.

Estudio Lamela przygotowało program funkcjonalno-użytkowy stadionu. Pracownia ma na koncie już projekty kilku obiektów sportowych w całym kraju, m.in.: stadionu Cracovii czy hali sportowej TS Wisła w Krakowie. Jednym z ostatnich realizacji jest stadion Arena Lublin, który zachwyca piękną architekturą.

Zgodnie z projektem południowa trybuna będzie sąsiadowała z powstającą halą widowiskowo-sportową. Kibice będą tu mieli do dyspozycji 3,5 tysiąca miejsc siedzących. Znajdą się tu także m.in. loża VIP, sala konferencyjna, trybuna dla dziennikarzy, studia telewizyjne, kabiny komentatorskie, restauracja, szatnie dla zawodników, trenerów, sędziów i pokój delegata.

W tym etapie ma również powstać trybuna równoległa do trybuny głównej z liczbą miejsc siedzących nie mniejszą, niż 2 tysiące.

Stadion po zakończeniu pierwszego etapu realizacji będzie miał podgrzewaną murawę i oświetlenie. Całość jest zaprojektowana tak, by zapewnić dobrą widoczność z każdego miejsca na trybunach.

Wykonawcą Radomskiego Centrum Sportu przy ul. Struga jest konsorcjum firm Rosa-Bud w partnerstwie z krakowską spółką Maxto. Opracowanie projektu oraz sama budowa hali i stadionu pochłonie 110 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie