×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Projektowali w miastach, które teraz są niszczone. Oto najpopularniejsi ukraińscy architekci

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 11 mar 2022 09:00
Projektowali w miastach, które teraz są niszczone. Oto najpopularniejsi ukraińscy architekci
Comfort Town - osiedle w Kijowie projektu Archimatika, fot. shutterstock

W obliczu wojny w Ukrainie, każdy pragnie wspierać potrzebujących jak może. My postanowiliśmy promować ukraińską myśl architektoniczną i projektową. Dziś prezentujemy najbardziej popularne pracownie architektoniczne Ukrainy i kilka ich projektów.

REKLAMA

Archimatika

Pracownia powstała w 2005 roku z inicjatywy Dmytro VasylievaAleksandra Popova. Jest to biuro projektowe z jednym z największych w Ukrainie dorobków twórczych. Ma na swoim koncie niemal 80 nagród. Zajmuje się projektowaniem przestrzeni publicznych, osiedli mieszkaniowych, centrów handlowych, obiektów edukacyjnych oraz wielofunkcyjnych kompleksów. To oni są autorami wyjątkowego osiedla mieszkaniowego w Kijowie złożonego z kilkudziesięciu kolorowych bloków.

Czytaj także -> TOP: Design z Ukrainy. Oto najpopularniejsi twórcy ze wschodu, których warto wspierać!

Czytaj także -> TOP 20: Projektanci mody z Ukrainy, których trzeba znać

Drozdov & Partners

Biuro architektoniczne założone przez Olega Drozdova w Charkowie w 1997 r. działa na polu zarówno publicznym, jak i komercyjnym. Pracownia ma na swoim koncie zarówno realizacje domów, jak teatrów, restauracji, galerii handlowych czy osiedli mieszkaniowych. Oleg Drozdov jest również współzałożycielem Charkowskiej Szkoły Architektury.

ZOTOV&CO

Biuro architektoniczne Zotov&Co powstało w 2004 r. w Kijowie z inicjatywy Viktora Zborova. Jest on również współzałożycielem architektonicznej platformy edukacyjnej CANactions, która działa na międzynarodowym polu. Pracownia zajmuje się projektami z wielu obszarów: przygotowuje masterplany, tworzy koncepcje przestrzeni publicznych, rewitalizuje nieużytkowane kompleksy, projektuje wnętrza, osiedla mieszkaniowe i domy. 

BURØ

BURØ to kijowski zespół architektów i artystów, którzy działają na wielu polach: zarówno na płaszczyźnie przestrzeni publicznych i realizacji kubaturowych, jak i w projektowaniu wnętrz. 

ATO-BEL architects

Pracownię założono w 2004 r. we Lwowie. Specjalizuje się ona w projektach zarówno wielkoskalowych, jak i kameralnych, w tym w projektowaniu wnętrz. Jednak najbardziej lubi tworzyć koncepcje mieszkaniowe - zarówno osiedlowe, jak i domów prywatnych.


TSEH Architectural Group

Kijowską pracownię założył duet - Antonina Kaplia i Denys Zadneprovskyi. Jej znakiem charakterystycznym są kameralne, zatopione w kontekście, niezależnie od funkcji.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie