×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Projektują wieżowiec w miejscu pawilonu Emilia

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 07 lip 2016 10:47
  • Aktualizacja: 07 lip 2016 10:52
Projektują wieżowiec w miejscu pawilonu Emilia
Zamiast pawilonu Emiliia powstanie wieżowiec, fot. PTWP / AL

Za kilka tygodni rusza demontaż pawilonu Emilia, który znajduje się w ścisłym centrum Warszawy. W jego miejscu powstanie budynek o charakterze biurowym, ewentualnie biurowiec z funkcją hotelową. Konsorcjum pracowni architektonicznych pracuje nad projektem.

REKLAMA

Nową inwestycję na wolnej działce będzie realizowała firma Griffin Group, która posiada decyzję o warunkach zabudowy dla inwestycji.

Tak jak zaznaczył Paweł Łoziński, prezes spółki Emilia, w miejscu pawilonu powstanie dokładnie to co inwestor zaplanował, kiedy przystąpił do procesu zakupu spółki Meble Emilia (red. właściciela nieruchomości). Powstanie budynek o charakterze biurowym, ewentualnie biurowiec z funkcją hotelową. Właśnie opcja budynku biurowego z częścią hotelową jest mocna rozważona przez inwestora, ale wiele zależy od przyszłych partnerów. Wieżowiec ma osiągnać wysokość co najmniej 150 metrów.

Obecnie Griffin Group pracuje nad projektem architektonicznym. Koncepcję opracowuje nie jedna pracownia, lecz konsorcjum biur architektonicznych. Łoziński ma nadzieję, że do końca roku będzie gotowa koncepcja. Jak podkreślił Łoziński, opinia publiczna zostanie natychmiast poinformowana jak będzie gotowy projekt.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie