REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Prokuratura wznowiła śledztwo ws. zawalenia się zabytkowego muru "Wolskiego Koloseum"

  • Autor: PAP
  • 24 maj 2018 12:49
fot. Fotolia

Śledztwo ws. zawalenia zabytkowego muru wokół Wolskiego Koloseum zostało wznowione; sąd uwzględnił zażalenie Urzędu Dzielnicy Wola na decyzję o umorzeniu dochodzenia w tej sprawie; postępowanie zostało też objęte nadzorem Prokuratury Krajowej - przekazał rzecznik dzielnicy Wola Mariusz Gruza.

REKLAMA

We wrześniu 2017 roku runął fragment muru, którym otoczone są zabytkowe zbiorniki gazu przy ul. Prądzyńskiego na warszawskiej Woli. Urząd Dzielnicy o zdarzeniu poinformował nadzór budowlany oraz stołecznego konserwatora zabytków, a także wezwał użytkowników wieczystych do podjęcia działań koniecznych do zabezpieczenia pozostałych fragmentów zabytkowego muru. Nadzór budowlany, w związku ze stwierdzeniem zagrożenia dla życia i mienia, wydał wówczas decyzję nakazującą zabezpieczenie budowli z natychmiastowym rygorem wykonalności. W związku z powyższym Urząd Dzielnicy zawiadomił również wolską prokuraturę o uzasadnionym podejrzeniu przestępstwa w tej sprawie

Po zapoznaniu się z dokumentacją i przesłuchaniem świadków, prokuratura wydała decyzję o umorzeniu dochodzenia ws. utrzymania muru w nienależytym stanie, na którą Urząd Dzielnicy złożył z kolei zażalenie.

"Sąd uwzględnił zażalenie Urzędu Dzielnicy na decyzję wolskiej prokuratury o umorzeniu dochodzenia w sprawie zawalenia zabytkowego muru okalającego Wolskie Koloseum oraz innych zaniedbań dot. charakterystycznych rotund. W związku z tym śledztwo zostało wznowione" - przekazał w czwartek rzecznik prasowy dzielnicy Wola Mariusz Gruza.

Ponadto, jak dodał rzecznik, sąd nakazał "przeprowadzenie szeregu kolejnych czynności, mających na celu dogłębne wyjaśnienie wszystkich okoliczności sprawy". Sprawą zainteresowała się też Prokuratura Krajowa, która nakazała objęcie toczącego się postępowania "zwierzchnim nadzorem służbowym".

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie