×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

PropTech Festival: Budynki biurowe jeszcze bardziej "smart"? To możliwe dzięki Connected by Skanska

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 13 wrz 2018 09:00
  • Aktualizacja: 13 wrz 2018 08:58
PropTech Festival: Budynki biurowe jeszcze bardziej "smart"? To możliwe dzięki Connected by Skanska
fot. mat. prasowe Skanska

Connected by Skanska to jedna z 10 najciekawszych technologii dla nieruchomości wyróżnionych w PropTech Festival - wydarzeniu i konkursie towarzyszącym konferencji Property Forum 2018. Nominowane technologie ocenią czytelnicy portalu Propertynews.pl, głosując na najlepsze.

REKLAMA

Na rynku istnieje coraz więcej rozwiązań z kategorii „smart”, każdy może już sobie kupić inteligentną lodówkę, telewizor czy żarówkę. Wyzwaniem z jakim spotyka się jednak każdy entuzjasta technologii jest integracja tych urządzeń, tak aby sterować nimi z jednego miejsca. - Connected by Skanska jest odpowiedzią na ten problem, bo integruje wszystkie inteligentne funkcjonalności ze sobą. Dzięki stworzonemu przez nas we współpracy z czeskim start-upem Sharry Europe software’owi budynki biurowe mają szanse wyjść dalej poza kategorię inteligentnych i w końcu dać podstawę do tworzenia inteligentnych miast - podkreśla Renata Nowakowska, menadżer ds. innowacji w spółce biurowej Skanska na Europę Środkowo-Wschodnią.

Jak to działa? - Każdy użytkownik budynku może pobrać aplikację mobilną i po zalogowaniu się do niej mieć dostęp do pełnego wachlarza funkcji: sprawdzić co na obiad, znaleźć informacje o kompleksie i jego obsłudze, sprawdzić dostępne miejsca postojowe, wejść do budynku za pomocą telefonu, zaprosić gościa przez wirtualną recepcję, zarezerwować salę, znaleźć kolegę, zmienić tryb oświetlenia czy sterować temperaturą oraz wiele więcej. UX aplikacji został zaprojektowany tak aby w odpowiedniej porze dnia użytkownik miał najważniejsze funkcjonalności u góry – jeśli zbliża się spotkanie użytkownik może łatwo je sprawdzić wyposażenie, czy zmienić ustawienia spotkania sali; wychodząc z pracy zobaczy najbliższe odjazdy komunikacji miejskiej, a w piątek popołudniu gdzie udać się na happy hour. Wszystkie funkcje łączą się ze sobą, rezerwując salę na spotkanie można jednocześnie wygenerować wejściówkę dla gości i zarezerwować im parking - opowiada ekspertka.

 


Z drugiej strony, jak wskazuje Nowakowska, administracja najemcy ma dostęp do danych na żywo – odnośnie zajętości miejsc parkingowych, dostępności salek, czy gości przebywających w budynku. W ramach jednej platformy administrator może nadać uprawnienia dostępu pracownikom, przypisać miejsce postojowe dla VIP czy przesłać komunikat w postaci powiadomienia do użytkowników. W ramach rozwoju Connected by Skanska funkcjonalności przybywa.

- System od początku był projektowany jako otwarta platforma integrująca różne rozwiązania, dzięki czemu w przyszłości autonomiczne samochody będą mogły komunikować się z budynkiem, a nowe rozwiązania technologiczne stawać się jego naturalną częścią - zauważa Nowakowska.

Kliknij, aby zagłosować!

W kolejnym etapie konkursu PropTech Festival twórcy technologii zaprezentują się przed Jury i gośćmi konferencji Property Forum 2018. Autorzy trzech najlepszych zostaną ogłoszeni podczas Gali Prime Property Prize 2018 (17 września, hotel Sheraton, Warszawa).

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie