REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Pruszków zyska centrum handlowe. Projekt IMB Asymetria rośnie w oczach

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 02 lis 2017 10:15

Nowoczesne centrum handlowo-rozrywkowe Nowa Stacja, które powstaje w sercu Pruszkowa, zostanie otwarte w IV kwartale 2018 r. Przejeżdżając obok działki na ul. Sienkiewicza 19 w Pruszkowie można zobaczyć dynamiczne postępy prac budowlanych. Obiekt zaprojektowała pracownia IMB Asymetria.

REKLAMA

 

Od początku bieżącego roku na terenie trwają prace rozbiórkowe i przygotowawcze, natomiast od kwietnia budowa obiektu ruszyła pełną parą. Rozpoczęto od kondygnacji podziemnej, na której powstanie wygodny parking dla gości centrum. Obecnie konstrukcja tej kondygnacji jest już całkowicie gotowa. Zakończono tam również prace murowe, a wkrótce zostanie wykonana izolacja termiczna na stropie. Zaawansowane są także prace na parterze. Konstrukcję ukończono w 80 proc. i zabrano się za stawianie ścian osłonowych oraz ścian działowych. Na pierwszym piętrze widać już elementy pionowe, a na najbliższe dni zaplanowane jest pierwsze betonowanie stropu na tej kondygnacji. Równolegle rozpoczęto wykonywanie przyłączy kanalizacyjnych, aby sprawnie połączyć się z siecią miejską.

 Centrum nowej generacji

Jak zapowiada inwestor, centrum handlowo – rozrywkowe Nowa Stacja jest przykładem starannie przemyślanego projektu, wpisującego się w nowoczesne trendy. Zlokalizowane blisko ludzi, w centrum miasta, stanie się dla mieszkańców Pruszkowa i okolicznych miejscowości miejscem spotkań, rozrywki i zakupów. Aż 1/5 powierzchni Nowej Stacji, czyli prawie 5,6 tys. mkw., zajmie część rozrywkowo-sportowo-edukacyjna. To znacznie więcej niż zazwyczaj znajduje się w obiektach tej wielkości. Oprócz Multikina i klubu fitness Zdrofit powstanie tam również nowoczesna sala zabaw Fikołki z pracowniami do zajęć dydaktycznych. Zadbano także o atrakcyjną i zróżnicowaną ofertę gastronomiczną. W komfortowej strefie restauracyjnej będzie można wygodnie usiąść, aby zjeść, odpocząć czy porozmawiać z przyjaciółmi. Uważny dobór najemców, pozwoli stworzyć kompleksową ofertę sklepów i usługodawców, tak aby każdą rzecz można było tutaj załatwić sprawnie i w miłej atmosferze. Samo centrum będzie się zaliczać do kategorii obiektów kompaktowych z logicznie zaplanowanymi ciągami zakupowymi, po to by znalezienie ulubionego sklepu było w nim szybkie i intuicyjne. Całości dopełni ciekawie zaprojektowana bryła zewnętrzna i eleganckie wnętrze z elementami tworzącymi przytulny klimat.

Otwarcie centrum nastąpi w drugiej połowie 2018 roku. Deweloperem Nowej Stacji w Pruszkowie jest firma ECC Real Estate, generalnym wykonawcą firma Karmar, a za komercjalizację odpowiada firma Aspenn.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie