×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Przebudowa placu Trzech Krzyży: rusza kolejna część robót

  • Autor: UM Warszawa
  • 02 wrz 2022 16:10
Przebudowa placu Trzech Krzyży: rusza kolejna część robót
Trwa przebudowa placu Trzech Krzyży. fot. Zarząd Dróg Miejskich

6 września rozpocznie się kolejna część prac związanych z przebudową pl. Trzech Krzyży.

REKLAMA

We wtorek, 6 września, około godz. 10:00 rozpocznie sie kolejna część prac związanych przebudową placu Trzech Krzyży, informuje UM Warszawa.

W ostatni weekend sierpnia warszawscy drogowcy ułożyli nową nawierzchnię na rondzie de Gaulle’a i Nowym Świecie. Był to początek zapowiadanej przemiany pl. Trzech Krzyży. Plany drogowców obejmują obszar od ulicy Smolnej aż do Alej Ujazdowskich. Na zmianach zyskają przede wszystkim cykliści i piesi.

Nowe drogi i pasy rowerowe

Układ tras rowerowych w Śródmieściu zostanie uzupełniony o kluczowy element. Nowe drogi i pasy rowerowe na placu zapewnią połączenie istniejącej infrastruktury dla cyklistów w Al. Ujazdowskich aż do Nowego Światu.

Poprawi się także bezpieczeństwo pieszych i wygoda pasażerów Warszawskiego Transportu Publicznego. Mniej więcej pośrodku placu, po południowej stronie kościoła św. Aleksandra, pojawi się sygnalizacja świetlna, a przejście dla pieszych zyska azyle. Z kolei na wysokości Instytutu Głuchoniemych powstanie nowy przystanek autobusowy, który zastąpi dotychczasowe, rozrzucone po wschodniej stronie placu. Dzięki temu pasażerowie będą mogli odjechać z jednego wspólnego przystanku w kierunku północnym.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie