×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Przebudowa ważnego skrzyżowania na Bielanach wkracza w nowy etap

  • Autor: UM Warszawa
  • 02 mar 2023 15:02
Przebudowa ważnego skrzyżowania na Bielanach wkracza w nowy etap
Przebudowa ważnego skrzyżowania na Bielanach wkracza w nowy etap, fot. shutterstock

Przebudowa ważnego ciągu ulic na warszawskich Bielanach wchodzi w kolejny etap. W najbliższy poniedziałek 6 marca, wieczorem skrzyżowanie ul. Rudnickiego i Kochanowskiego zostanie wyłączone z ruchu.

REKLAMA

Prowadzona przez Zarząd Dróg Miejskich przebudowa blisko dwukilometrowego ciągu ulic Rudnickiego, Perzyńskiego i Podczaszyńskiego rozpoczęła się we wrześniu ubiegłego roku. W pierwszym etapie prac wyremontowano chodnik i drogę dla rowerów.

Teraz drogowcy rozpoczną prace u zbiegu Rudnickiego i Kochanowskiego. Starą i wyeksploatowaną sygnalizację świetlną na tym skrzyżowaniu zastąpi rondo turbinowe. Kompleksowe prace w tym miejscu obejmą: przebudowę wodociągu, budowę azyli dla pieszych, odwodnienia drogi, nowego oświetlenia ulicznego, wymianę podbudowy, a  wszystko zwieńczy ułożenie nowej nawierzchni.

Zarząd Dróg Miejskich ogłosił również przetarg na dodatkowe roboty polegające na wymianie nawierzchni jezdni całego ciągu ulic oraz dodatkowe remonty chodników i dróg rowerowych. Niewykluczone jest zatem, że pewne prace na Bielanach toczyć się będą więc także przez wakacje. O szczegółach mieszkańcy będą informowani w miarę zbliżania się kolejnych etapów prac.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie