REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Przebudowana aleja Myrchów w Białymstoku zakończy się w listopadzie

  • Autor: PAP
  • 07 cze 2021 10:26
Przebudowana aleja Myrchów w Białymstoku zakończy się w listopadzie
Do drugiej połowy listopada powinna być gotowa po przebudowie aleja im. Aliny i Andrzeja Myrchów, stworzona w celu uhonorowania założycieli i twórców biologii akademickiej w Białymstoku. fot. Shutterstock

Przebudowa alei Myrchów w Białymstoku, obejmująca m.in. wymianę ogrodzenia i budowę nowej nawierzchni alejki, montaż ławek, stołów do gier planszowych i plansz informacyjnych, powinna zakończyć się w listopadzie. Miasto wybrało ofertę wykonawcy.

REKLAMA

  • Do drugiej połowy listopada powinna być gotowa po przebudowie aleja im. Aliny i Andrzeja Myrchów, stworzona w celu uhonorowania założycieli i twórców biologii akademickiej w Białymstoku.
  • Miasto wybrało droższą ofertę wykonawcy, tańszą wycenę kosztów uznając za rażąco niską.
  • Przebudowa ma objąć m.in. wymianę ogrodzenia i budowę nowej nawierzchni alejki, montaż ławek, stołów do gier planszowych i plansz informacyjnych.

Po kilku przesunięciach terminu składania ofert, ostatecznie do przetargu zgłosiły się dwie lokalne firmy: z podmiejskiej gminy Michałowo i z Białegostoku. Obie oferty mieściły się w kwocie zaplanowanej na ten cel przez władze miasta. Pierwsza została wyceniona na niespełna 666,5 tys. zł, a druga na 979 tys. zł.

Po ich analizie magistrat odrzucił ofertę tańszą oceniając, że zawiera rażąco niską cenę w stosunku do przedmiotu zamówienia. Poproszony o wyjaśnienia wykonawca przyznał, że błędnie wyliczył część kosztów i w związku z tym nieprawidłowo skalkulował cenę. W tej sytuacji wybór padł na ofertę droższą i z wykonawcą z Białegostoku podpisana została umowa - wynika z informacji uzyskanych przez PAP w Urzędzie Miejskim w Białymstoku.

Przebudowa ma objąć m.in. wymianę ogrodzenia i budowę nowej nawierzchni alejki, montaż ławek, stołów do gier planszowych i plansz informacyjnych. Z umowy wynika, że obie części zadania mają być gotowe do drugiej połowy listopada.

Aleja im. Aliny i Andrzeja Myrchów zlokalizowana jest w Parku Zwierzynieckim, niedaleko kampusu Uniwersytetu w Białymstoku. Łączy ulice: Świerkową i 11 Listopada. Z wnioskiem o uhonorowanie naukowców wystąpił senat uczelni i na początku 2019 roku radni taką nazwę temu miejscu nadali.

Od jesieni ub. roku w pobliżu tej alei są kłody bartne, umieszczone tam w ramach projektu ochrony owadów zapylających w Białymstoku; jest tam też barć wydrążona w obumarłej sośnie. To najprawdopodobniej pierwszy w Polsce miejski projekt tego typu. Podobne realizowali dotąd przede wszystkim leśnicy w lasach państwowych. (PAP)

autor: Robert Fiłończuk

rof/ mmu/

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie