REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Przed nami kluczowy etap metamorfozy wrocławskiej Renomy

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 06 maj 2021 10:55
Przed nami kluczowy etap metamorfozy wrocławskiej Renomy
Przed nami kluczowy etap metamorfozy wrocławskiej Renomy, fot. mat. pras.
Przed nami kluczowy etap metamorfozy wrocławskiej Renomy
Przed nami kluczowy etap metamorfozy wrocławskiej Renomy

Rozpoczął się główny etap prac nad metamorfozą architektonicznej perły Wrocławia, który zbiegł się z 91 rocznicą jej powstania. Koncepcję zmian przygotował zespół architektów pod kierownictwem Zbigniewa Maćkowa.

REKLAMA

Metamorfoza Renomy wchodzi w decydujący etap – świeżo wyłoniony generalny wykonawca, firma Tétris, rozpoczęła właśnie główne prace przy przebudowie obiektu. Dzięki nim wnętrza budynku zmienią się nie do poznania – nowy wystrój będzie nawiązywać do historycznego stylu Domu Towarowego Wertheim. Cały proces odbywa się pod nadzorem konserwatora zabytków, z którym właściciel i zarządca nieruchomości, firma Globalworth, aktywnie współpracuje. Zmiany w Renomie nie ograniczają się jednak tylko do architektury, obejmują również wzbogacenie oferty i ciekawe nowości w jej otoczeniu.
 
- Metamorfoza da Renomie nowy blask i funkcje oczekiwane dziś przez mieszkańców miasta. Nasza wrocławska perła zyska nową ofertę handlową i gastronomiczną. Zamiast tradycyjnego food courtu stawiamy na oryginalne, autorskie koncepty gastronomiczne z ogródkami – poprzez nowe zagospodarowanie placu Czystego i docelowe otwarcie się na plac Kościuszki. Renoma wzbogacona zostanie też o najwyższej klasy powierzchnie biurowe, dedykowane najemcom ceniącym sobie prestiżową lokalizację w ścisłym centrum miasta, historyczny charakter budynku i otoczenia, a jednocześnie nowoczesne rozwiązania techniczne i funkcjonalne - mówi Barbara Wójcik, Senior Asset Manager w Globalworth Poland.

- W Renomie nie chcemy konkurować z wielkimi galeriami handlowymi. Zdecydowaliśmy się pójść inną drogą i wykorzystać doświadczenia z innych naszych obiektów, przede wszystkim z warszawskiej Hali Koszyki. W części handlowej stawiamy na marki modowe z długą tradycją obecności w Renomie, które nie są dostępne w innych obiektach w regionie. Uzupełnieniem oferty będą sklepy codziennych zakupów, punkty usługowe i klinika medyczna. Bardzo ważną cechą, na którą kładziemy szczególny nacisk jest lokalność, niepowtarzalność oraz poszanowanie tradycji i architektury Renomy. Nie próbujemy kopiować rozwiązań z innych projektów, natomiast wykorzystujemy potencjał lokalizacji i dostosowujemy ofertę pod oczekiwania lokalnej społeczności oraz klientów wewnętrznych, czyli pracowników biurowych - mówi Anna Merta, Leasing Director Retail w Globalworth Poland.

Proces przebudowy jest dużym wyzwaniem logistycznym i budowlanym, ponieważ odbywa się na otwartym, funkcjonującym obiekcie.
 
- Przebudowa Renomy to wyjątkowy projekt na wielu płaszczyznach. Prace będą objęte nadzorem konserwatora, ponieważ celem nadrzędnym jest przywrócenie jej dawnego wyglądu i charakteru. Co więcej, nasze działania zostały zaplanowane tak, by nie zamykać całkowicie przestrzeni i umożliwić częściowe funkcjonowanie galerii – zarówno mieszczących się w niej sklepów, jak i placówki medycznej Lux Med. Będziemy pracować wyłącznie w nocy, w konkretnie wydzielonych strefach. Przedsięwzięcie wymaga sprawnych rozwiązań logistycznych i utrzymania wysokich standardów bezpieczeństwa. Niemniej wiemy, że zarówno dla najemców, jak i klientów Renomy takie rozwiązanie jest dogodniejsze – szczególnie, że w ostatnich dwunastu miesiącach tego typu obiekty były wielokrotnie zamykane w związku z pandemią - mówi Maciej Targosz, dyrektor regionalny Tétris w Polsce Południowej.

Zarządzającym projektem został GLEEDS, jedna z wiodących międzynarodowych firm konsultantów budowlanych, zajmujących się doradztwem i zarządzaniem w budownictwie.

Ze względu na komfort klientów, modernizacja Renomy prowadzona jest etapowo, we wcześniej wyłączonych z użytkowania częściach obiektu. Wszystkie prace modernizacyjne zakończą się w 2022 roku. Koncepcję zmian przygotował zespół architektów pod kierownictwem Zbigniewa Maćkowa.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie