×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Przed Narodowym Forum Muzyki stanie rzeźba Eurydyki

  • Autor: PAP
  • 19 gru 2017 16:03
  • Aktualizacja: 19 gru 2017 16:04
Przed Narodowym Forum Muzyki stanie rzeźba Eurydyki
fot. nfm.wroclaw.pl

Rzeźba Eurydyki, która w przyszłym roku stanie na placu przy Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu, będzie miała twarz jednej z wrocławianek. Kobieta, której wizerunek posłuży za wzór dla rzeźbiarza, została wybrana w konkursie.

REKLAMA

Rzeźba stanie przed Narodowym Forum Muzyki (NFM) obok posągu Orfeusza, który znajduje się przy sąsiadującym z NFM Muzeum Teatru.

- Chcemy, aby Orfeusz, który już stoi na placu Wolności, odnalazł swoją Eurydykę w przestrzeni Wrocławia, która jest miejscem dla instytucji kultury - powiedział podczas konferencji prasowej dyrektor Narodowego Forum Muzyki Andrzej Kosendiak.

Dodał, że głównym założeniem projektu było to, aby rysów twarzy dla żony Orfeusza użyczyła wrocławianka. - Nie mogliśmy znaleźć pierwowzoru, który mógłby stanowić podstawę dla posągu Eurydyki, więc postanowiliśmy znaleźć ją we Wrocławiu - mówił.

Wiceprezydent Wrocławia Adam Grehl podkreślił że projekt miał na celu współpracę mieszkańców miasta i instytucji kultury. - To pokazanie czegoś, co jest siłą Wrocławia, czyli jego mieszkańców, gdyż to właśnie wrocławianie tworzą atmosferę tego miasta - dodał.

Pierwszy etap konkursu "Wrocławska Eurydyka", podczas którego wrocławianki uczestniczyły w krótkich sesjach zdjęciowych, odbył się 14 października. Wybranych zostało sześć finalistek, które następnie wzięły udział w autorskich sesjach portretowych. Do konkursu zgłosiło się kilkaset kobiet.

Wystawę zdjęć finalistek będzie można oglądać do 19 stycznia w budynku Narodowego Forum Muzyki.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie