Przed poznańskim CK Zamek stanęła symboliczna rzeźbaPropertyDesign.pl - 09-11-2020 10:27


Ułożoną w gest zwycięstwa dłoń ubraną w rękawiczkę przedstawia rzeźba, jaka pojawiła się przed Centrum Kultury Zamek w Poznaniu. Instalacja jest elementem tegorocznych obchodów Imienin Ulicy Św Marcin, które w tym roku, z powodu pandemii koronawirusa, będą miały inny przebieg.

Co roku mieszkańcy Poznania obchodzili Imieniny Ulicy Św. Marcin, którym towarzyszyły koncerty, korowód i kiermasz rogali. W tym roku z powodu trwającej pandemii koronawirusa obchody przyjmą formę akcji pomocy osobom starszym narażonym, a jej symboliczną oprawą stała się rzeźba, która stanęła przed Centrum Kultury Zamek.

Instalacja przedstawia dłoń z wycelowanymi w niebo palcami przedstawiającymi znak zwycięstwa, ubraną w niebieską rękawiczką. Rzeźbą można oglądać przed CK Zamek do 11 listopada.

Autorkami rzeźby są Ewa Bone i Ewa Kozubal, absolwentki ASP, pracujące z takim środkami wyrazu jak rzeźba, instalacja i happening. Są członkiniami stowarzyszania Misietupodoba oraz współautorkami czterech Festiwali Sztuk Audiowizualnych w Tucznie, a także reżyserkami licznych warsztatów twórczych i wydarzeń kulturalnych w strefie miejskiej. Współpracowały z wieloma instytucjami kulturalnymi w Polsce i zagranicą oraz z alternatywnymi teatrami przy realizacji scenografii i happeningów.