×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Przejście podziemne z windami dla podróżnych powstanie na stacji Poronin

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 13 lut 2023 15:55
Przejście podziemne z windami dla podróżnych powstanie na stacji Poronin
Stacja Poronin zyska przejście podziemne z windami dla podróżnych. Na zdjęciu stacja Poronin, fot. Józef Syc, mat. PKP PLK

Pasażerowie w Poroninie korzystają już z nowego peronu, a jeszcze w tym roku zyskają na stacji przejście podziemne z windami.

REKLAMA

  • Jeszcze w tym roku podróżni skorzystają z dodatkowych ułatwień na stacji Poronin. Oprócz przebudowanego kolejnego peronu, będzie również bezkolizyjne przejście pod torami.
  • Na zadanie przeznaczono blisko 7 mln zł netto.
  • Inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. na kolejowej zakopiance zwiększa dostępność do pociągów i ułatwia komunikację. Prace są współfinansowane w ramach POIiŚ.

Na stacji Poronin zwiększy się dostęp do pociągów, dzięki budowie przejścia podziemnego o długości blisko 27 metrów. Nowy obiekt z windami zapewni wygodne i bezpieczne dojście do peronów wszystkim podróżnym. Korzystnie zmieni się standard kolejowej stacji. Przejście ułatwi również komunikację w rejonie ważnego węzła drogowego.

Na zdjęciu stacja Poronin, fot. Józef Syc, mat. PKP PLK
Na zdjęciu stacja Poronin, fot. Józef Syc, mat. PKP PLK

W Poroninie pasażerowie korzystają już z nowego peronu dwukrawędziowego, przystosowanego do lepszej obsługi. Są wiaty, ławki i tablice informacyjne oraz oznakowanie z systemem ścieżek dotykowych. Podobne wyposażenie znajdzie się niebawem na kolejnym peronie, który zostanie przebudowany przy budynku stacji.

Budowa przejścia podziemnego jest w zakresie projektu: „Prace na liniach kolejowych 97, 98, 99 na odcinku Skawina – Sucha Beskidzka – Chabówka – Zakopane”, współfinansowanego w ramach POIiŚ. Wartość zadania to blisko 7 mln zł netto. Do października 2023 r., zgodnie z podpisaną w lutym umową, wykona je Konsorcjum Firm w składzie: Probudowa Sp. z o.o. z Wrocławia - lider konsorcjum i PBW INŻYNIERIA Jacek Garbacz – partner.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie