×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Przemyśl wymieni lampy uliczne

  • Autor: PAP
  • 07 mar 2023 15:43
Przemyśl wymieni lampy uliczne
Ponad 6,5 mln zł kosztować ma wymiana opraw oświetlenia ulicznego w Przemyślu na Podkarpaciu, fot. shutterstock

Ponad 6,5 mln zł kosztować ma wymiana opraw oświetlenia ulicznego w Przemyślu na Podkarpaciu. W sumie na oświetlenie LED wymienionych zostanie 2111 lamp. Samorząd tylko w tym roku zaoszczędzi dzięki temu blisko pół miliona złotych.

REKLAMA

Jak poinformował we wtorek prezydent Przemyśla Wojciech Bakun, wymiana rozpocznie się niebawem, a zakończyć ma się w lipcu br. Dodał, że inwestycja ta poprawi bezpieczeństwo mieszkańców.

- Tą jedną inwestycją poprawiamy bezpieczeństwo na drogach, w tym bezpieczeństwo pieszych, poprawiamy standardy oświetlenia dróg, a przy tym uzyskujemy bardzo dobry efekt ekonomiczny w postaci oszczędności na kosztach energii elektrycznej - wymienił Bakun.

Inwestycja zakłada wymianę 2111 opraw oświetlenia ulicznego na LED-owe. Dodatkowo wymienione zostaną 463 oprawy parkowe oraz 83 słupy oświetleniowe.

Jak podał Bakun, wymienionych zostanie ponad 40 proc. wszystkich punktów świetlnych w mieście. - Wymianę oświetlenia na LED prowadzimy sukcesywnie od kilku lat. W energooszczędne oświetlenie jest również zaopatrywana każda z przebudowywanych ostatnio ulic, jak Wysockiego czy Bielskiego - zaznaczył.

Dodatkowo w ramach projektu samorząd doświetli również 54 przejścia dla pieszych.

Całość inwestycji kosztować ma ponad 6,5 mln zł. Z tego dofinansowanie z programu Polski Ład wyniesie 5 mln zł, reszta to wkład własny miasta.

Planowane oszczędności po wymianie oświetlenia wyniosą w tym roku blisko pół miliona złotych, a w przyszłym roku - ponad 1 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie