Przetarg dot. Muzeum Bitwy Warszawskiej - do końca październikaPAP - 16-08-2017 10:37


Przetarg związany z budową Muzeum Bitwy Warszawskiej i monumentu, który ją upamiętni, do końca października zostanie ogłoszony przez Muzeum Wojska Polskiego - poinformował w poniedziałek wiceszef MON Michał Dworczyk. Rozpoczęcie budowy wiosną 2018 r. - dodał.

"Dalsze działania będą przebiegały w sposób następujący: do końca października Muzeum Wojska Polskiego ogłosi przetarg nieograniczony w formule +zaprojektuj i zbuduj+ na przygotowanie dokumentacji, a następnie zbudowanie całego projektu, o którym dzisiaj rozmawiamy, czyli muzeum (Muzeum Bitwy Warszawskiej - PAP) i pomnika pola bitwy" - powiedział Dworczyk w poniedziałek na konferencji prasowej w Muzeum Wojska Polskiego.

"Chcielibyśmy, żeby już wiosną następnego roku została wbita pierwsza łopata, a (...) na 100-lecie bitwy, żeby obiekt został otwarty. To jest bardzo ambitne tempo, zdajemy sobie z tego sprawę, ale jesteśmy przekonani, że pracownicy Muzeum Wojska Polskiego i wszyscy pracownicy MON-u dołożą wszelkich starań, żeby to zadanie zrealizować" - podkreślił wiceszef MON.