×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Przetarg na budowę Parku Centralnego w Gdyni

  • Autor: UM Gdynia
  • 23 sie 2018 11:26
Przetarg na budowę Parku Centralnego w Gdyni
fot. UM Gdynia

W styczniu poznaliśmy koncepcję architektoniczno-urbanistyczną, teraz czas na kolejny krok. Ogłoszono przetarg na pierwszy etap budowy Parku Centralnego. Prace pomiędzy ulicami Legionów i Tetmajera ruszą jeszcze w tym roku.

REKLAMA

Park Centralny wraz z parkingiem podziemnym zlokalizowany będzie wzdłuż alei Marszałka Piłsudskiego. Na początku roku dowiedzieliśmy się, jak będzie wyglądał i jakie znajdą się w nim atrakcje.
- Od momentu ogłoszenia koncepcji Parku Centralnego podkreślam, że podchodzimy do tego pomysłu z jasno sprecyzowanymi założeniami. Przestrzeń miejska potrzebuje miejsca, w którym gdynianie z przyjemnością będą spędzać wolny czas. Dziś przekuwamy plany w działanie i robimy ważny krok w stronę realizacji projektu – mówi prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.

Prace budowlane będą podzielone na trzy etapy. Pierwszy dotyczyć będzie obszaru pomiędzy ulicami Legionów i Tetmajera, drugi obejmie obszar między ul. Legionów a pawilonem przy istniejącym skateparku, a trzeci – między pawilonem a ul. Świętojańską.

- Park Centralny będzie miejscem odpoczynku dla całych rodzin, w tym również miłośników aktywniejszych form spędzania wolnego czasu. Będzie można w nim pobiegać czy pojeździć na rolkach, ale również złapać chwilę wytchnienia, usiąść z książką i wypić kawę. Gdynia potrzebuje przestrzeni ogólnodostępnej, estetycznej i jednocześnie funkcjonalnej – mówi Marek Łucyk, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu i pełnomocnik prezydenta Gdyni ds. realizacji projektów strategicznych.

W Parku Centralnym znajdzie się staw, ścieżki dla biegaczy i rolkarzy, punkty gastronomiczne, zaś zimą czynna będzie ślizgawka. Wydzielone zostaną strefy: ciszy, wypoczynku i rekreacji. Ważną część projektu stanowić będzie parking podziemny na 270 samochodów z wjazdem od ul. Partyzantów.

Na obszarze parku dominować będzie funkcja rekreacyjna. Cała przestrzeń ma zostać zorganizowana tak, by w jak największym stopniu zachować istniejący drzewostan. Jednocześnie planowane są nowe nasadzenia. Urządzony zostanie też duży trawnik jako miejsce do piknikowania, leżenia i spędzania czasu na powietrzu. Będzie dużo ławek i stolików. Między ul. Legionów a Tetmajera ulokowany zostanie tor do gry w bule. Pojawią się dwie toalety publiczne oraz pawilon dla obsługi. Park zostanie dobrze oświetlony i będzie monitorowany, by można było z niego korzystać także po zmroku.

Budowa parku rozpocznie się jeszcze w tym roku i potrwa trzy lata.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie