REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

Przetarg na zielone Aleje Jerozolimskie rozstrzygnięty

  • Autor: UM Warszawa
  • 21 paź 2021 11:34
Przetarg na zielone Aleje Jerozolimskie rozstrzygnięty
Przebudowa Alej Jerozolimskich to jeden z elementów Nowego Centrum Warszawy. fot. UM Warszawa

Jak podaje UM Warszawa, Zarząd Dróg Miejskich rozstrzygnął postępowanie na przygotowanie projektu przebudowy Alej Jerozolimskich. Zwycięzcą została katowicka firma Meritum Projekt.

REKLAMA

  • Zarząd Dróg Miejskich rozstrzygnął drugie postępowanie na przygotowanie projektu przebudowy Alej Jerozolimskich, na odcinku od ronda Czterdziestolatka do ronda de Gaulle’a i dalej do wjazdu na wiadukt Mostu Poniatowskiego.
  • Zwycięzcą została katowicka firma Meritum Projekt.
  • Poprzedni przetarg został unieważniony -  wszystkie przesłane oferty okazały się zbyt wysokie w stosunku do zakładanego budżetu.
  • Przebudowa Alej Jerozolimskich to jeden z elementów Nowego Centrum Warszawy.

W powtórzonym postępowaniu(otwiera się w nowej karcie) najkorzystniejszą ofertę (2 mln 435 tys. zł) złożył Meritum Projekt z Katowic. Jeśli nie będzie odwołań i umowa zostanie podpisana, wykonawca będzie miał 30 miesięcy na opracowanie dokumentacji (od daty podpisania umowy z ZDM), przy czym dokumentację dla części objętej pracami PKP PLK musi przedstawić w ciągu 16 miesięcy.

Przeczytaj także >> Wiemy, kto wybuduje most pieszo-rowerowy na Pragę

Projekt nowej przestrzeni na tym dwukilometrowym odcinku powstanie w ścisłej koordynacji z PKP, które planują przebudowę tunelu średnicowego metodą odkrywkową oraz budowę nowej stacji w rejonie ulicy Nowy Świat. I zostanie wykorzystany w procesie przebudowy linii kolejowej przez kolejarzy, którzy wprowadzą zakładane zmiany – zamiast odtwarzać obecny wygląd Alej. Termin realizacji tej inwestycji będzie uzależniony od harmonogramu prac kolejowych w centrum stolicy.

Aleje Jerozolimskie po przebudowie

Po przebudowie piesi odzyskają przestrzeń. Inny będzie podział ulicy, z szerokimi chodnikami, drogami rowerowymi po obu stronach (o szerokości 3 metrów) i wyznaczonymi miejscami na ogródki gastronomiczne. Pojawi się zieleń. Każda z jedni będzie się składała z pasa ruchu ogólnego, buspasa i pasa do parkowania.

Zamiast ronda Dmowskiego i ronda de Gaulle’a powstaną zwyczajne skrzyżowania i pojawią się naziemne przejścia dla pieszych. Kolejne zebry powstaną na wysokości ul. Pankiewicza i Brackiej, przy stacji PKP Powiśle, a także na wysokości „Domu Partii” (drugie dojście do przystanku tramwajowego) i po wschodniej stronie ronda Czterdziestolatka.

Przystanki tramwajowe i autobusowe zostaną przesunięte, wydłużone i poszerzone, aby zapewnić pasażerom bezpieczeństwo i komfort oraz ułatwić przesiadki.

Przebudowa Alej Jerozolimskich to jeden z elementów Nowego Centrum Warszawy. Planu przemiany centralnej części miasta w bezpieczną, wygodną, dostępną i zieloną przestrzeń, realizowanego przez prezydenta Rafała Trzaskowskiego.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie