REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

Przy kultowych schodach Czarneckiego w Poznaniu powstanie nowy budynek

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 16 lis 2021 11:11
Przy kultowych schodach Czarneckiego w Poznaniu powstanie nowy budynek
Inwestycja Vilda Moderne przy schodach Czarneckiego w Poznaniu, fot. mat. prasowe Bouygues Immobilier Polska
Przy kultowych schodach Czarneckiego w Poznaniu powstanie nowy budynek
Przy kultowych schodach Czarneckiego w Poznaniu powstanie nowy budynek
Przy kultowych schodach Czarneckiego w Poznaniu powstanie nowy budynek
Przy kultowych schodach Czarneckiego w Poznaniu powstanie nowy budynek

Pierzeję u szczytu zabytkowych, słynnych schodów łączących ulice Dolna Wilda oraz Górna Wilda w Poznaniu uzupełni nowy budynek. Za projekt nowego gmachu odpowiada pracownia Lab 3 Architekci.

REKLAMA

  • Francuski deweloper Bouygues Immobilier Polska zrealizuje inwestycję w jednym z najważniejszych miejsc dzielnicy Wilda w Poznaniu. 
  • 7-piętrowy budynek mieszkaniowy uzupełni pierzeję u szczytu zabytkowych, słynnych schodów łączących ulice Dolna Wilda oraz Górna Wilda.
  • Budynek, który stanie wśród historycznej zabudowy zaprojektowała pracownia Lab 3 Architekci.

Najnowsza inwestycja francuskiego dewelopera – Vilda Moderne – powstanie w lokalizacji z gatunku tych, o których mówi się: kultowe. 7-piętrowy budynek mieszkaniowy uzupełni pierzeję u szczytu zabytkowych, słynnych schodów łączących ulice Dolna Wilda oraz Górna Wilda. To jeden z symboli tej części Poznania. Schody zaprojektował w latach 30. XX w. wybitny architekt Władysław Czarnecki, a latem ubiegłego roku otwarto je po gruntownym remoncie. Przywrócony został ich dawny wygląd, łącznie z lampami w stylu art déco.

– Nasza inwestycja wykorzystuje potencjał tej niepowtarzalnej lokalizacji, a równocześnie projekt będzie podkreślał jej charakter i klimat, wpisując się w elegancki, modernistyczny styl dzieła Czarneckiego. Mamy duże doświadczenie w realizacji projektów w miejskiej tkance historycznej, a więc i w wymagającym kontekście architektonicznym. Cieszymy się, że realizując wysokiej klasy projekt, możemy dołożyć kolejny wartościowy element do rozwoju Poznania – podkreśla Adam Skóra, dyrektor oddziału Bouygues Immobilier Polska w Poznaniu.

Vilda Moderne otrzyma jasną fasadę, a niższe kondygnacje – w tym usługowy parter – zostaną cofnięte, by lepiej wyeksponować zabytkowe schody. Elewacja została podzielona na segmenty, tak by podkreślić śródmiejski charakter zabudowy.

– W projekcie zastosowano czytelny układ przestrzenny oraz prosty język form architektonicznych o wyważonych proporcjach i kompozycji – mówi Marcin Mleczak z pracowni Lab 3 Architekci, która zaprojektowała budynek.

Elegancko i ekologicznie

W budynku znajdzie się łącznie 129 mieszkań o różnorodnych układach i metrażach – od 25 do 93 mkw., od kawalerek do lokali czteropokojowych, z ogródkami na parterze oraz loggiami, balkonami i tarasami na piętrach. Części wspólne zostały zaprojektowane z wykorzystaniem wysokiej jakości materiałów wykończeniowych i dbałością o detal, takie jak stalowe balustrady schodów czy lustra w częściach wspólnych. W budynku znajdzie się reprezentacyjny hol wejściowy oraz eleganckie korytarze, w których dominować będzie stylistyka o charakterze drewna i jasne płytki w dużym formacie. 

Na części dachu znajdą się nasadzenia roślin, które wpisują się w obrany przez firmę kierunek proekologicznych rozwiązań oraz zamontowana zostanie instalacja fotowoltaiczna, dzięki której koszty zużycia energii elektrycznej w częściach wspólnych będą niższe.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie