REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Przystań nad Maltą nabiera wiatru w żagle

  • Autor: www.poznan.pl
  • 21 lut 2018 10:05
Przystań nad Maltą nabiera wiatru w żagle
fot. www.poznan.pl

"Rodzinna Przystań Sportu i Rekreacji nad Maltą" w Poznaniu prawdopodobnie będzie gotowa już na przełomie września i października.


REKLAMA

Właśnie zakończył się przetarg, ogłoszony przez Poznańskie Inwestycje Miejskie. Wykonawca, który złożył najkorzystniejszą ofertę, nie tylko zmieścił się w kwocie, jaką Miasto chciało przeznaczyć na ten cel, ale też zadeklarował skrócenie terminu prac o 60 dni kalendarzowych. Dokumenty przetargowe przewidywały, że prace zakończą się z końcem listopada, a stosowne odbiory nastąpią do końca roku.

Firma Agnieszka Turowska SUN+ z podpoznańskiego Gruszczyna zadeklarowała, że wykona zlecenie za niespełna 1,279 mln zł brutto. To o ok. 4,5 tys. zł mniej niż planował na wykonanie przystani wydać zleceniodawca. Dodatkowo obiekt będzie objęty czteroletnią gwarancją. Drugi z oferentów chciał udzielić gwarancji o rok krótszej, nie deklarował skrócenia terminu robót, a kwota jaką zaproponował była niemal trzykrotnie wyższa.

Zadaniem wykonawcy będzie zaprojektowanie oraz wykonanie parku rozrywki i rekreacji nad jeziorem wraz z odcinkiem drogi rowerowej i ciągu pieszego, które łączyć będą ogrodzony i oświetlony teren nowego placu zabaw z istniejącą infrastrukturą. Najbardziej rozpoznawalnym elementem przystani ma być trójmasztowy okręt do zabawy. Dodatkowo wyposażona będzie ona m.in. pięcioosobową karuzelę, huśtawki, bujaki, zestaw zabawowy rollercoaster, mostek linowy i zjeżdżalnię. Nie zabraknie też stojaków rowerowych i ławek.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie