×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Przystanek Grabów Szlachecki z dwoma nowymi peronami

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 08 lut 2023 16:48
Przystanek Grabów Szlachecki z dwoma nowymi peronami
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę na przebudowę dwóch peronów na przystanku w Grabowie Szlacheckim. fot. T. Różewicz, mat. PKP PLK

Przebudowany przystanek Grabów Szlachecki zwiększy dostęp do kolei w kierunku Łukowa i Dęblina. PKP PLK podpisały już umowę.

REKLAMA

  • PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę na przebudowę dwóch peronów na przystanku w Grabowie Szlacheckim.
  • Nowe perony będą wyższe, wyposażone w wiaty, ławki, tablice informacyjne i oświetlenie LED-owe.
  • Przystanek zostanie dostosowany do potrzeb osób mających trudności z poruszaniem się.
  • Wartość inwestycji to prawie 6 mln zł.
  • Zakończenie robót planowane jest w II kwartale 2024 r.

Przebudowany przystanek w Grabowie Szlacheckim, w sąsiedztwie przejazdu kolejowo-drogowego zapewni wygodniejsze podróże pociągiem w kierunku Łukowa i Dęblina. Dla pasażerów przewidziano dwa nowe, wyższe perony, aby wsiadanie i wysiadanie z pociągów było łatwiejsze. Będą wiaty, ławki i jasne LED-owe oświetlenie. Orientację ułatwią tablice z czytelnym oznakowaniem i gabloty z rozkładami jazdy. Przystanek zostanie dostosowany do potrzeb osób mających trudności z poruszaniem się. Dla osób niewidomych i niedowidzących będą ścieżki naprowadzające i wypukła faktura na antypoślizgowej nawierzchni peronu.

W ramach budowy przystanku, zostanie wyremontowany sąsiedni przejazd kolejowo - drogowy. Wykonawca wymieni tory i nawierzchnię na przejeździe. Będą dodatkowe urządzenia - samoczynne sygnalizatory świetlne. Do peronów będzie prowadził nowy chodnik.

Prace na przystanku w Grabowie Szlacheckim o wartości prawie 6 mln zł netto będą realizowane w formule „projektuj i buduj”. Zakończenie robót planowane jest w II kwartale 2024 r.

W „Rządowym Programie budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025” uwzględniono 314 lokalizacji w całej Polsce. Na liście podstawowej są 185 lokalizacje, a na liście rezerwowej 129.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie