REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Przystanek Kraków Business Park przejdzie metamorfozę

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 14 maj 2021 09:20
Przystanek Kraków Business Park przejdzie metamorfozę
Perony na przystanku Kraków Business Park idą do przebudowy. fot. mat. prasowe PKP PLK, Maciej Pawłowski

Na przystanku Kraków Business Park zostaną przebudowane i podwyższone dwa perony. Pojawią się udogodnienia dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się, wiaty, pochylnie i oznakowanie.

REKLAMA

  • PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę z wykonawcą za ponad 14 mln zł na przebudowę peronów.
  • Będą udogodnienia dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się, wiaty, pochylnie i oznakowanie.
  • Inwestycja realizowana w ramach modernizacji linii kolejowej E30 Katowice – Kraków jest współfinansowana z instrumentu CEF Łącząc Europę.

Na przystanku Kraków Business Park zostaną przebudowane i podwyższone dwa perony, co ułatwi wsiadanie i wysiadanie z pociągów. Przewidziano nowe wiaty i czytelne oznakowanie. Podróżni o ograniczonych możliwościach poruszania się łatwiej skorzystają z kolei dzięki budowie pochylni.

Z myślą o potrzebach osób niedowidzących i niewidomych zamontowane zostaną ścieżki naprowadzające m.in. w przejściu podziemnym. Na przystanku przewidziano możliwość łączenia podróży pociągiem i rowerem. Dla cyklistów będą stojaki rowerowe.

Przeczytaj także >> Krakowski Dworzec Główny PKP z patronem i... muralem

Inwestycja jest realizowana w ramach projektu: „Modernizacja linii kolejowej E30, odcinek Zabrze – Katowice – Kraków, etap IIb”, współfinansowanego przez Unię Europejską z instrumentu CEF Łącząc Europę. Prace za ponad 14 mln zł netto przewidziano do wykonania w 12 miesięcy. Wykonawcą zadania jest Przedsiębiorstwo Napraw i Utrzymania Infrastruktury Kolejowej w Krakowie Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie.

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Instrumentu „Łącząc Europę”.

Inwestycja poprawi funkcjonalność i estetykę „biznesowego” przystanku. Pasażerowie a zwłaszcza pracownicy dojeżdżający m.in. z Krakowa, Krzeszowic, Katowic, Oświęcimia, zyskają lepsze warunki podróży. Na przystanku zatrzymuje się około 80 pociągów dziennie.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie