REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Przystanek w podkrakowskich Łuczycach już po modernizacji

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 29 lip 2022 13:49
Przystanek w podkrakowskich Łuczycach już po modernizacji
Przystanek Łuczyce po modernizacji, fot. Piotr Hamarnik, mat. PKP PLK

Zakończyła się modernizacja przystanku kolejowego w podkrakowskich Łuczycach.

REKLAMA

  • PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zakończyły modernizację przystanku kolejowego w podkrakowskich Łuczycach.
  • Podróżni mogą korzystać z dwóch nowych peronów, a dzięki rampom zwiększył się dostęp do kolei dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się.

W lipcu zakończyły się prace przy instalacji wiat i małej architektury na przystanku kolejowym w Łuczycach. Do dyspozycji podróżnych są nowe ławki, spoczniki i tablice informacyjne. Od wiosny, gdy perony oddano do eksploatacji, skorzystali z nich pasażerowie przeszło 5 tys. pociągów.

PLK całkowicie przebudowały obiekt leżący przy linii kolejowej łączącej Kraków z Kielcami. Powstały dwa wyższe i większe perony. Zainstalowano nowe oświetlenie i nagłośnienie. Okolicznym mieszkańcom dotarcie do pociągu ułatwiają nowe chodniki i rampy. Dzięki nawierzchni o zróżnicowanej strukturze i ścieżkom naprowadzającym z przystanku mogą korzystać osoby o ograniczonej możliwości poruszania się.

PLK sukcesywnie modernizują stacje i przystanki na linii kolejowej nr 8. W latach 2019-2021 nowe perony wybudowano w Dziadówkach i Smrokowie. Kompletną metamorfozę przeszła również stacja w Zastowie. Istniejący peron wyspowy został zmodernizowany, a obok niego powstała nowa platforma. Komunikację z peronami zapewnia nowa kładka, wyposażona w windy.

W kolejnych latach przebudowa infrastruktury pasażerskiej obejmie również inne stacje i przystanki. PLK planują dokończenie prac w Smrokowie i Dziadówkach, a także kompleksową modernizację przystanku w Szczepanowicach i stacji w Niedźwiedziu.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie