REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Przystanki kolejowe w Kleszczelach i Suchowolcach będą przebudowane

  • Autor: PAP
  • 30 gru 2021 12:07
Przystanki kolejowe w Kleszczelach i Suchowolcach będą przebudowane
Przystanki kolejowe w Kleszczelach i Suchowolcach będą przebudowane, fot. shutterstock

3,5 mln zł będzie kosztować przebudowa przystanków kolejowych w Kleszczelach i Suchowolcach - podało w czwartek PKP PLK, które podpisało umowy na te inwestycje.

REKLAMA

Są to pierwsze inwestycje w Podlaskiem, które będą dofinansowane z rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025 - podało w komunikacie PKP PLK. Mają być gotowe w 2022 r.

Dzięki modernizacji tych peronów pasażerowie mają mieć lepszy dostęp do kolei w powiecie hajnowskim i lepsze warunki podróżowania na trasie Białystok-Czeremcha.

Wykonawcą prac będzie firma Rajbud sp. z o.o. - poinformował PAP Tomasz Łotowski z zespołu prasowego PKP PLK.

PKP PLK podało, że na oby przystankach będą podniesione perony, dzięki czemu wsiadanie i wysiadanie z pociągu ma być wygodniejsze. Powstaną wiaty, będą postawione ławki, będzie nowe oznakowanie i tablice informacyjne, energooszczędne oświetlenie. Będą także pochylnie ułatwiające poruszanie się osobom, które mają z tym trudności. Przewidziano także stojaki dla rowerów.

W Suchowolcach oprócz przystanku będzie także zmodernizowany przejazd kolejowo-drogowy. Pojawi się tam sygnalizacja świetlna i dźwiękowa, co ma zwiększyć bezpieczeństwo.

"Konsekwentnie poprawiamy dostęp do kolei i walczymy z wykluczeniem komunikacyjnym na Podlasiu" - podkreśla cytowany w komunikacie sekretarz stanu w ministerstwie infrastruktury, pełnomocnik rządu ds. przeciwdziałania wykluczeniu komunikacyjnemu Andrzej Bittel.

Prezes PKP PLK Ireneusz Merchel dodaje w przekazanym PAP materiale prasowym, że łącznie z tego rządowego programu w Podlaskiem będzie zmodernizowanych 17 przystanków, na czym zyskają podróżni.

PKP PLK przypomina, że na cały tzw. program przystankowy na lata 2021-2025 rząd przeznaczył 1 mld zł. W całym kraju na liście podstawowej programu do realizacji wskazano 173 inwestycje, na liście rezerwowej są kolejne 182.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie