×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Przyszłość będzie z drewna – International House w Sydney

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 13 lip 2018 11:40
Przyszłość będzie z drewna – International House w Sydney
International House w Sydney, fot. mat. pras.

W nowej dzielnicy biurowej Sydney, Barangaroo, postał unikatowy budynek spełniający najwyższe standardy zielonego budownictwa. International House to znakomity przykład innowacyjnego projektowania: sześciopiętrowy biurowiec wykonano w dużej mierze z drewna.

REKLAMA

Barangaroo to największy projekt urbanistyczny w Sydney od czasu Igrzysk Olimpijskich w 2000 roku. Na 22 hektarach powstaną powierzchnie biurowe, handlowe, hotele, restauracje i centra rekreacyjne. Częścią Barangaroo został International House.

Do stworzenia biurowca wykorzystano aż 2 000 m3 drewna laminowanego krzyżowo i 950 m3 klejonego laminowanego drewna – zarówno ściętego, jak i poddanego wcześniej recyklingowi. Z drewna powstały podłogi, kolumny, ściany, sufity, szyby wind, klatki schodowe i nie tylko. Unikatowe jest także wnętrze budynku, w którym nie zastosowano wielu materiałów wykończeniowych: systemu rur, klimatyzacji i inne widoczne są gołym okiem.

Była to nie tylko świadoma decyzja o wartości estetycznej, nadająca International House unikatowego charakteru. Wybór materiałów i rezygnacja z warstw wykończenia miały wpływ na ekologiczność budynku. Jego budowa była wyjątkowo ekologiczna, podczas niej wygenerowano mniej hałasu, pyłu i gazów cieplarnianych. Zastosowanie drewna wpływa też na lepszą atmosferę pracy.

Na miejscu budowy pracowali także eksperci Geberit – z ich pomocą hydraulicy zamontowali system rur kanalizacyjnych HDPE. Z kolei wodę z dachu odprowadzać będzie sprawdzony system Geberit Pluvia. Dzięki temu technologie Geberit przyczyniły się do powstania obiektu, który może wpłynąć na standardy budownictwa biurowego na całym świecie.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie