×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Psie pole w Szczecinie zmienia się nie do poznania

  • Autor: Szczecin.eu, opr. AS
  • 21 lut 2023 16:40
Psie pole w Szczecinie zmienia się nie do poznania
Na tzw. psim polu w Szczecinie trwają prace, które pustą polanę przemienią w park z 311 drzewami, placem zabaw i wybiegiem dla psów. fot. UM Szczecin, szczecin.eu

Na tzw. psim polu w Szczecinie trwają prace, które pustą polanę przemienią w park z 311 drzewami, placem zabaw i wybiegiem dla psów.

REKLAMA

  • Trwają prace budowlane na psim polu na osiedlu Zawadzkiego w Szczecinie. 
  • Do września br. powstanie tutaj park z 311 drzewami, placem zabaw i wybiegiem dla psów.
  • W ramach inwestycji zrealizowane będą także domki dla owadów i motyli oraz wieża dla jaskółek - zwycięski projekt w Budżecie Obywatelskim.

Jeszcze niedawno między ulicami Szafera, Zawadzkiego i Marlicza w Szczecinie była tylko pusta polana. Już teraz, w wyniku prowadzonych prac, pojawiły się wytyczone, równe alejki. A to dopiero początek, przypomina Szczecin.eu.

Tak wygląda psie pole po czterech miesiącach prac, fot. UM Szczecin, szczecin.eu
Tak wygląda psie pole po czterech miesiącach prac, fot. UM Szczecin, szczecin.eu

Psie pole na osiedlu Zawadzkiego w ciągu czterech miesięcy znacząco się zmieniło. Pojawiły się wytyczone alejki, fragment asfaltowej trasy rolkowej, widać także zaczątki palisady wokół mającego tutaj powstać placu zabaw; przygotowywana jest również nawierzchnia pod trawniki, wylicza portal Szczecin.eu.

Prace prowadzone są przez firmę Usługi Budowlane Wiesław Furtak i mają się zakończyć we wrześniu br. Już wiosną pojawi się tutaj 311 nowych drzew i 1800 krzewów. W planach są również elementy małej architektury, takie jak ławki czy kosze na śmieci. Zadbano także o środowisko: przewidziano łąkę kwietną, domki dla owadów i motyli oraz wieżę dla jaskółek, której realizację przegłosowali mieszkańcy w Szczecińskim Budżecie Obywatelskim. 

Psie pole będzie także przyjazne dla psów. Powstanie na nim wybieg dla psów z kładkami do ćwiczeń i urządzeniami m.in. do slalomu. 

Koszt inwestycji to 3 894 000 zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie