Puck będzie bardziej energooszczędnyPAP - 13-10-2020 14:53


Energa Oświetlenie, spółka Energi z Grupy Orlen, podpisała umowę na modernizację oświetlenia w gminie Puck (Pomorskie). Do końca 2024 r. nastąpi wymiana ponad 3 tys. opraw sodowych na energooszczędne oprawy LED.

Modernizacja oświetlenia w gminie Puck pozwoli na zmniejszenie emisji dwutlenku węgla do atmosfery o ponad 634 ton rocznie, a przez cały okres obowiązywania umowy o ponad 2,5 tys. ton.

"Redukcja zużycia energii elektrycznej dzięki wymianie opraw wyniesie blisko 60 proc. z przeszło 1,4 tys. MWh do ok. 600 MWh" - powiedział, cytowany w komunikacie, wiceprezes zarządu Energa Oświetlenie Marcin Stojek.

Dodał, że będzie ona możliwa dzięki nowoczesnym, wydajnym oprawom oraz zastosowaniu autonomicznej redukcji poboru energii w godzinach minimalnego ruchu ulicznego. "Nie bez znaczenia jest także długotrwałość opraw LED, dzięki której można zredukować koszty konserwacji i wymiany opraw" - zaznaczył.

Strumień światła w oprawach LED jest też przyjazny dla oka, nie powoduje jego podrażnienia ani zmęczenia. Barwa światła, maksymalnie zbliżona do naturalnego światła dziennego, pozwoli dodatkowo zwiększyć bezpieczeństwo w przestrzeni miejskiej.