REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Puławy z dużym dofinansowaniem na inwestycje miejskie

  • Autor: PAP
  • 26 paź 2021 10:06
Puławy z dużym dofinansowaniem na inwestycje miejskie
Puławy z dużym dofinansowaniem na inwestycje miejskie, fot. shutterstock

Miasto Puławy otrzyma ponad 16 mln zł z Programu Inwestycji Strategicznych. Środki zostaną przeznaczone na budowę sali gimnastycznej i boisk oraz na budowę sieci wodociągowej i kanalizacji.

REKLAMA

W poniedziałek w Puławach podczas konferencji prasowej prezydent Puław Paweł Maj podkreślił, że otrzymane w ramach Polskiego Ładu pieniądze oznaczają dla miasta rozwój i inwestycję w przyszłość.

"Wreszcie Puławy otrzymały pieniądze po wcześniej nieudanych próbach rządowych inicjatyw lokalnych. Teraz otrzymaliśmy bardzo pokaźną pulę, co pokazuje, że rząd wykonał krok wykonał dobrą stronę, w stronę wspomagania samorządów proporcjonalnie" - powiedział Maj.

W ramach rządowego funduszu miasto otrzymało 16 mln 616 tys. 250 zł na dwa zadania. "Jedno zadanie to budowa hali i obiektów sportowych koło szkoły podstawowej numer trzy, a drugie to budowa sieci wodociągowej i sanitarnej na terenie Włostowic, Piask, Górnej Kolejowej i ulicy Ceglanej" - powiedział Maj i dodał, że przez 23 lata "nie dało się zrobić koło szkoły boiska, które teraz przypomina kartoflisko, a w tej chwili dzieci i młodzież będą mogli godnie korzystać z obiektów sportowych".

Obecny na konferencji poseł na Sejm RP Krzysztof Szulowski powiedział, że otrzymane środki będą służyć mieszkańcom i poprawią infrastrukturę miasta. "Cieszę się, że olbrzymie środki, bo to jest ponad 120 mln zł trafiają na nasz teren i że będą powodem do tego, aby się tu bardzo wiele działo" - podkreślił Szulowski.

Wiceminister rozwoju i technologii oraz pełnomocnik rządu ds. rozwoju lokalnego Artur Soboń podkreślił, że Puławy są ważnym ośrodkiem miejskim w województwie lubelskim, który integruje tę część subregionu. "To miasto o ogromnym potencjale intelektualnym, miasto o swoim znaczeniu gospodarczym i przemysłowym, miasto z aspiracjami jego mieszkańców, które samorząd powinien realizować" - powiedział Soboń i dodał, że dla rządu kluczowe jest, aby programowanie kolejnych transz z Polskiego Ładu, wydatkowanie i realizacja odbywała się w dialogu z samorządami i miastami prezydenckimi, bo "odgrywają one ogromną rolę w tej części inwestycyjnej środków publicznych i są dużymi inwestorami".

Jak zapowiedział prezydent Puław, po otrzymaniu promesy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego zostanie ogłoszono przetarg wyłaniający wykonawcę budowy zaplanowanych obiektów. Województwo lubelskie w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych otrzyma ponad 1,8 mld zł. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie