×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Qubus startuje z nową marką - buduje uśmiechnięty hotel Alto

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 12 maj 2014 13:26
Qubus startuje z nową marką - buduje uśmiechnięty hotel Alto
Hotel Alto w Żorach, fot. materiały inwestora

Projekt architektoniczny hotelu Alto w Żorach wykonała firma Konsorcjum Smart Concept, natomiast wnętrza hotelowe zaprojektowała Katarzyna Miernik-Staszelis z firmy MOIA. W tej chwili rozpoczęto pierwszy etap budowy, jakim jest stan surowy otwarty. Samo otwarcie hotelu planowane jest na przełomie grudnia 2014 i stycznia 2015 roku.

REKLAMA

Ten nowoczesny, 3-kondygnacyjny, „uśmiechnięty” hotel zaproponuje swoim Gościom 54 pokoje i 108 miejsc noclegowych. Dzięki przyjaznym systemom samoobsługowym utrzymana zostanie relacja pomiędzy atrakcyjną ceną a wysokim standardem. Gość zapłaci zatem tylko za to, z czego skorzysta. W nowym obiekcie znajdzie się także oryginalna restauracja i specjalna strefa relaksu z nowinkami technologicznymi. Cały obiekt będzie też przystosowany dla osób niepełnosprawnych.

Alto w Żorach będzie nowoczesnym, kompaktowym i przede wszystkim przyjaznym dla Gości hotelem. Atrakcyjna polityka cenowa zostanie połączona z wysoką jakością usług i luksusowym designem, a innowacyjna technologia zapewni Gościom poczucie komfortu i wygody - zapowiadają pomysłodawcy hotelu. Za projekt architektoniczny odpowiada Konsorcjum Smart Concept, natomiast wnętrza hotelowe zaprojektowała Katarzyna Miernik-Staszelis z firmy MOIA.

- Doświadczenie Gościa to element, na który zwrócimy szczególną uwagę. Będziemy otwarci na informację zwrotną, którą uwzględnimy w naszych procesach decyzyjnych - mówi Artur Hajduk Prezes sieci Qubus Hotel. - Dlatego pracujemy nad zupełnie inną strategią komunikacji z Gościem. Stawiamy w niej na lekkość, prostotę i funkcjonalność komunikatów, które połączymy z ideą uśmiechu. Chcemy aby Goście przyjeżdżający do Alto nie tylko wypoczęli, ale także dzięki „uśmiechniętemu hotelowi” poczuli się w nim wyjątkowo dobrze - dodaje.

Dlaczego Żory?

Pomysłodawcy Alto postawili nie tylko na nowy koncept hotelowy, ale także na wykorzystanie potencjału biznesowego mniejszych, polskich miast. Żory zlokalizowane są w biznesowej aglomeracji śląskiej, a rynek usług hotelarskich nie jest tam jeszcze tak bardzo przesycony, jak w dużych miastach, np. w Warszawie czy Krakowie. Dzięki temu Alto stanie się trafną i atrakcyjniejszą cenowo alternatywą dla obiektów i sieci hotelarskich zlokalizowanych w centrach dużych miast.

Kolejne zaplanowane etapy budowy

W tej chwili rozpoczęto pierwszy etap budowy hotelu, jakim jest stan surowy otwarty. Ukończenie tego etapu planowane jest na lipiec. W tym czasie rozpisany zostanie przetarg na wykonanie instalacji sanitarnej, wentylacyjnej i elektrycznej. Kolejną fazą będzie wykończenie wnętrz budynku, m.in. położenie gładzi, tynków, tapet, wykładzin, montaż okien i drzwi, zagospodarowanie terenu zielonego oraz zakończenie prac związanych z elewacją budynku. Planowane zakończenie 2 etapu budowy to wrzesień tego roku. Następnie do października wyposażane będą pokoje, recepcja i restauracja. Samo otwarcie hotelu planowane jest na przełomie grudnia 2014 i stycznia 2015 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie