REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

Radni za budową wieżowców w Śródmieściu; mieszkańcy: wstyd!

  • Autor: PAP
  • 30 lis 2017 15:12
 Radni za budową wieżowców w Śródmieściu; mieszkańcy: wstyd!
fot. pixabay.com

Po burzliwej debacie w czwartek stołeczni radni pozytywnie zaopiniowali projekt planu dla Śródmieścia Południowego, który dopuszcza budowę pięciu wieżowców, w tym tzw. Romy Tower. Wstyd - tak decyzję radnych skomentowali mieszkańcy, którzy uczestniczyli w sesji.

REKLAMA

Stołeczni radni głosami Platformy Obywatelskiej i Prawa i Sprawiedliwości przegłosowali w czwartek plan zagospodarowania dla Śródmieścia Południowego i rejonu ulicy Poznańskiej. Jedyną radną, która głosowała przeciw planowi, była Paulina Piechna-Więckiewicz (Inicjatywa Polska).

Podczas dwugodzinnej debaty poprzedzającej głosowanie mieszkańcy Śródmieścia i miejscy aktywiści apelowali do radnych o odrzucenie planu. "Zniszczy on klimat zabytkowej zabudowy tej części miasta"; "to jest złoty pociąg, którzy radni puszczają w kierunku deweloperów"; "ten plan nie jest w interesie mieszkańców" - mówili.

Prezes stowarzyszenia Wolne Miasto Warszawa Jan Śpiewak zwrócił się do wiceszefa miejskiego biura architektury Marka Mikosa, sugerując, że po wprowadzeniu planu będzie on "Markiem M.".

Społecznicy i mieszkańcy krzyczeli podczas sesji: "marionetki", "za rok wybory". Przyjęcie planu skwitowali okrzykami "wstyd!".

Plan zagospodarowania dla Śródmieścia Południowego zakłada m.in. powstanie przy udziale dewelopera na działce archidiecezji warszawskiej wysokiego na 170 metrów wieżowca Roma Tower, który ma stanąć u zbiegu ulic Nowogrodzkiej i Emilii Plater. Pozostałe cztery budynki mogłyby mieć wysokość od 160 do 235 metrów wysokości.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie