REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Radom dostał ponad 1,7 mln zł na remonty 21 zabytkowych obiektów

  • Autor: PAP
  • 13 lip 2022 11:34
Radom dostał ponad 1,7 mln zł na remonty 21 zabytkowych obiektów
Radom dostał ponad 1,7 mln zł na remonty 21 zabytkowych obiektów, fot. Unsplash

Ponad 1,7 mln wsparcia samorządu Mazowsza trafi na odnowienie 21 zabytkowych obiektów w Radomiu i sąsiednich powiatach, w tym w pow. grójeckim i kozienickim. Na liście zabytków znalazły się m.in. dawny klasztor dominikanów w Wysokim Kole, kościoły w Chlewiskach i w Chynowie.

REKLAMA

  • Większość przedsięwzięć, które w tym roku mogą liczyć na wsparcie sejmiku województwa to prace w obiektach sakralnych.
  • Są to m.in. remonty dachów kościołów, elewacji czy konserwacje ołtarzy i polichromii.

"Często są to prace, które muszą być podjęte natychmiast, tak abyśmy mogli uratować dla potomnych to nasze mazowieckie dziedzictwo" - podkreślił radny wojewódzki Tomasz Śmietanka cytowany w przesłanym we wtorek komunikacie biura prasowego marszałka woj. mazowieckiego.

"Pomożemy w konserwacji portalu głównego w kościele pw. św. Ap. Piotra i Andrzeja w Jedlińsku, w remoncie zabytkowej dzwonnicy przykościelnej w Chlewiskach czy schodów wejściowych do kościoła pw. św. Trójcy w Radomiu. Zdecydowaliśmy również o wsparciu remontu budynku głównego dworu w Rzucowie w powiecie przysuskim" - przekazał radny Leszek Przybytniak.

Na prace restauratorskie i konserwatorskie przy 135 mazowieckich zabytkach radni woj. mazowieckiego przekazali w sumie 11 mln zł z regionalnego budżetu

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie