×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Radom ogłosił przetarg na przebudowę sali koncertowej

  • Autor: PAP
  • 10 lut 2022 15:08
  • Aktualizacja: 10 lut 2022 15:09
Radom ogłosił przetarg na przebudowę sali koncertowej
Radom ogłosił przetarg na projekt przebudowy sali koncertowej, fot. shutterstock

Władze Radomia rozpoczęły przygotowania do przebudowy sali koncertowej Radomskiej Orkiestry Kameralnej. Magistrat ogłosił przetarg na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej; na oferty czeka do 1 marca.

REKLAMA

Według wiceprezydenta Radomia Mateusza Tyczyńskiego, zakres prac będzie duży. "Zamierzamy kompleksowo wyremontować całą salę, zachowując obecną liczbę miejsc. Chcemy, by sala była piękna i funkcjonalna. Dlatego m.in. bardzo duży nacisk kładziemy na akustykę" - powiedział PAP Tyczyński. Dodał, że ważne jest też dostosowanie sali do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Zwycięzca przetargu ma zaprojektować przebudowę sceny i widowni, a także pomieszczeń technicznych i pomocniczych dla obsługi sali koncertowej oraz m.in. foyer i szatnię. Projekt ma obejmować wymianę istniejących oraz montaż nowych instalacji. Plany przewidują też demontaż istniejących i wykonanie nowych okładzin ściennych oraz sufitów, odnowienie foteli, renowację lub wymianę podłóg i posadzek, wymianę pokrycia dachowego wraz z dociepleniem oraz wykonanie profesjonalnej instalacji oświetlenia scenicznego i nagłośnienia sali koncertowej.

Projekt ma być gotowy jeszcze w tym roku. Miasto zapowiedziało, że będzie się starać o zewnętrzne fundusze na przebudowę sali. "Jeśli tylko ogłoszone zostaną konkursy, będziemy gotowi do składania wniosków o dofinansowanie" - powiedział Tyczyński.

Magistrat czeka na oferty do 1 marca. Wybrany wykonawca będzie miał siedem miesięcy na opracowanie dokumentacji.

Sala koncertowa Radomskiej Orkiestry Kameralnej mieści się w dawnym pałacu Komisji Województwa Sandomierskiego, klasycystycznym budynku przy ulicy Żeromskiego 53. Gmach wybudowano w latach 1825-1827 według projektu Antonia Corazziego. Obecnie swą siedzibę mają w nim: Urząd Miejski w Radomiu oraz delegatury mazowieckich instytucji wojewódzkich.

Znajdująca się w budynku sala koncertowa posiada 597 miejsc na widowni - 520 na parterze i 77 balkonowych. Z sali korzysta Radomska Orkiestra Kameralna, która działa od 2007 r. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie