×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Radom walczy ze smogiem. Planuje m.in. zakup drona badającego skład dymu

  • Autor: PAP
  • 28 kwi 2022 13:52
fot. shutterstock

Blisko 900 tys. zł z budżetu województwa mazowieckiego trafiło do subregionu radomskiego na projekty związane z walką ze smogiem. Z funduszy tych sfinansowane zostaną m.in. kontrole palenisk domowych czy zakup drona badającego skład dymu.

REKLAMA

W subregionie radomskim dofinansowanych zostanie 25 projektów. Będą to m.in. kontrole przestrzegania przepisów uchwały antysmogowej w gminach: Zakrzew, Skaryszew, Kowala i Iłża.

Gmina Głowaczów dostanie ponad 60 tys. zł na zakup drona badającego skład dymu z przewodów kominowych budynków. Przysucha otrzyma natomiast ponad 135 tys. zł na zakup ogólnodostępnej stacji ładowania pojazdów elektrycznych.

"Na naszej radomskiej liście znalazło się 25 różnych, ale bardzo dobrych projektów. Samorządy będą nie tylko kontrolować przestrzegania zapisów mazowieckiej uchwały antysmogowej, ale też szkolić mieszkańców w zakresie edukacji ekologicznej" - podkreślił wicemarszałek woj. mazowieckiego Rafał Rajkowski, cytowany w komunikacie prasowym.

W sumie przy wsparciu z budżetu Mazowsza zrealizowanych zostanie 178 projektów związanych z poprawą jakości powietrza w województwie. Całkowita wartość dofinansowania to blisko 9 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie