REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Rainer Mahlamäki: Moja historia jest szczególna. To, gdzie się urodziłem, wpłynęło na moje projekty

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 07 mar 2018 13:00

Moja historia jest sposób szczególna. Urodziłem się w Finlandii, na wsi. Pierwszy raz spędziłem noc w mieście, kiedy miałem 20 lat. Wcześniej tylko raz byłem w Helsinkach, kiedy składałem podanie na studia architektoniczne. Myślę, że to wszystko przenika we wszystkie moje projekty – mówił prof. Rainer Mahlamäki, fiński architekt, twórca projektu Muzeum Historii Żydów Polskich podczas 4 Design Days 2018.

REKLAMA

- To wpłynęło na to, że moje projekty powstają nie w miastach, ale na wsiach czy blisko lasu. Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie to był pierwszy i ostatni budynek, który zaprojektowałem dla miasta. To wyjaśnia moją perspektywę, ona jest troszkę inna - mówił.

Podkreślał, że skupił się na prywatnych budynkach, raczej odizolowanych od miast. - To jest też związane z historią nowoczesnej architektury w Finlandii, bo nasze miasta są stosunkowe młode. Nie mamy dużych doświadczeń, jeśli chodzi o architekturę miejską. Najważniejsze pomniki architektury Finlandii pojawiają się poza strukturą miasta. Nadmienię, że te projekty poza miastami są naprawdę bardzo interesujące – opowiadał prof. Rainer Mahlamäki podczas 4 Design Days.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie