Ratusz Ostrowa Wielkopolskiego zmieni sięPAP - 29-01-2018 16:02


Ostrów Wlkp. otrzymał 2,8 mln złotych środków unijnych na dofinansowanie projektu dotyczącego termomodernizacji budynku urzędu miejskiego oraz sali sesyjnej.

Całkowita wartość projektu to ponad 3,5 mln zł przy wkładzie miasta w wysokości 795 tys. zł.

Prezydent Ostrowa Wlkp. Beata Klimek powiedziała PAP, że w urzędzie zostaną wymienione okna i drzwi, a także dach. Zostanie też zamontowana instalacja fotowoltaiczna oraz wentylacja nawiewno - wywiewna. Na najwyższym piętrze budynku, z uwagi na duże nasłonecznienie i wysokie letnie temperatury, zostanie podłączona klimatyzacja.

"Dzięki tym zabiegom poprawi się efektywność energetyczna budynków i zmniejszy zapotrzebowanie na energię cieplną i elektryczną" - podkreśliła prezydent Klimek.

Dodała, że poza poprawą efektywności odnowione budynki będą estetyczne i wygodniejsze dla odwiedzających je petentów.

"Z jednej strony budynek urzędu, będący jedną z wizytówek miasta, zyska nowy, estetyczny wygląd, ale, co ważniejsze, ostrowianie będą obsługiwani w znacznie bardziej komfortowych warunkach" - oceniła Beata Klimek.

Prace rozpoczną się w pierwszej połowie 2018 roku i jak zapowiedziała prezydent Ostrowa Wlkp. remont nie wpłynie negatywnie na codzienną obsługę mieszkańców.