REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Ratusz Ostrowa Wielkopolskiego zmieni się

  • Autor: PAP
  • 29 sty 2018 16:02
Ratusz Ostrowa Wielkopolskiego zmieni się
fot. unsplash

Ostrów Wlkp. otrzymał 2,8 mln złotych środków unijnych na dofinansowanie projektu dotyczącego termomodernizacji budynku urzędu miejskiego oraz sali sesyjnej.

REKLAMA

Całkowita wartość projektu to ponad 3,5 mln zł przy wkładzie miasta w wysokości 795 tys. zł.

Prezydent Ostrowa Wlkp. Beata Klimek powiedziała PAP, że w urzędzie zostaną wymienione okna i drzwi, a także dach. Zostanie też zamontowana instalacja fotowoltaiczna oraz wentylacja nawiewno - wywiewna. Na najwyższym piętrze budynku, z uwagi na duże nasłonecznienie i wysokie letnie temperatury, zostanie podłączona klimatyzacja.

"Dzięki tym zabiegom poprawi się efektywność energetyczna budynków i zmniejszy zapotrzebowanie na energię cieplną i elektryczną" - podkreśliła prezydent Klimek.

Dodała, że poza poprawą efektywności odnowione budynki będą estetyczne i wygodniejsze dla odwiedzających je petentów.

"Z jednej strony budynek urzędu, będący jedną z wizytówek miasta, zyska nowy, estetyczny wygląd, ale, co ważniejsze, ostrowianie będą obsługiwani w znacznie bardziej komfortowych warunkach" - oceniła Beata Klimek.

Prace rozpoczną się w pierwszej połowie 2018 roku i jak zapowiedziała prezydent Ostrowa Wlkp. remont nie wpłynie negatywnie na codzienną obsługę mieszkańców.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie