Rawicz z nowymi peronami i przejściem pod toramiPropertyDesign.pl - 10-11-2020 14:26


Podróżni w Rawiczu mogą już korzystać z nowych peronów, wind i przejścia pod torami. Projekt za 1,5 mld zł jest współfinansowany z unijnego projektu „Łącząc Europę”.

W Rawiczu podróżni korzystają z dwóch nowych peronów. Przebudowane przejście pod torami zapewnia bezpieczne dojście do pociągów. Do dyspozycji osób o ograniczonych możliwościach poruszania się zamontowano też dwie windy. Komfort zapewnia m.in. długa wiata na peronie nr 2, ławki, jasne oświetlenie. Wkrótce powstaną też wiaty na peronie pierwszym. Dla osób niewidzących i niedowidzących ułatwieniem są ścieżki naprowadzające.

W listopadzie również podróżni w Bojanowie skorzystają nie tylko z nowych – już dostępnych peronów, ale także z nowego przejścia pod torami. Na objętym pracami odcinku Czempiń – granica Dolnego Śląska (linia Poznań – Wrocław) pasażerowie wygodnie wsiadają już do pociągów w 11 miejscowościach. Mogą korzystać z nowych i przebudowanych przejść podziemnych z windami na stacjach Stare Bojanowo, Kościan i Leszno.