×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Reflektory na małe miasta. Niebawem wielki zlot miłośników prowincji w Pawilonie SARP

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • Opublikowano: 26 paź 2022 10:44
Reflektory na małe miasta. Niebawem wielki zlot miłośników prowincji w Pawilonie SARP
W dniach 4-6.11 w pawilonie SARP odbędzie się Wielki Zlot Powiatowy, fot. mat. pras.

W trzy lata przez 21 dawnych powiatów – tak wyglądała podróż projektu „Powiaty”, w ramach której Narodowy Instytut Architektury Urbanistyki wraz z lokalnymi kuratorami przyglądał się architekturze dwudziestolecia międzywojennego w mniejszych miastach. W dniach 4-6.11 w Pawilonie SARP odbędzie się Wielki Zlot Powiatowy.

REKLAMA

Warsztaty, spacery, prelekcje, wystawy – mieszkańcy badanych miast za pomocą różnych form animacji w ramach projektu "Powiaty" Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki mieli możliwość poznać bliżej niemal stuletnią historię swoich okolic. Jakie wspomnienia towarzyszą kuratorom, czyli „Powiatowiczom”, po projekcie? Czy inicjatywa NIAiU zasiała ziarno pod coś większego? Projekt dotykał w głównej mierze przeszłości. W ramach Wielkiego Zlotu Powiatowego organizatorzy wraz z uczestnikami przyjrzą się sytuacji małych i średnich miast w kontekście zarówno dziedzictwa architektonicznego, jak i tego, co je czeka w przyszłości.

W ramach wydarzenia 4-6.11 odbędą się debaty, warsztaty, kino i dyskoteka. Spotykanie odbędzie się w Pawilonie SARP przy ul. Foksal 2 w Warszawie.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie