REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Rekordowa pula na remonty prywatnych kamienic w Łodzi

  • Autor: UM Łódź
  • 07 cze 2022 09:46
Rekordowa pula na remonty prywatnych kamienic w Łodzi
Rekordowa pula na remonty prywatnych kamienic w Łodzi, fot. UMŁ

1 Maja 11, Piramowicza 2, Narutowicza 42, Próchnika 9, Nawrot 2 A, Lipowa 5 i Piotrkowska 125. We wszystkich tych łódzkich kamienicach w Specjalnej Strefie Rewitalizacji trwają właśnie remonty prowadzone z miejskim dofinansowaniem przebudowy, konserwacji lub renowacji nieruchomości.

REKLAMA

Miejski program dopłat do remontów budynków w SSR adresowany jest do wspólnot mieszkańców lub prywatnych właścicieli, którzy za sprawą napraw i renowacji chcą przywrócić najwyższą estetykę oraz stan techniczny posiadanym domom. Miejskie dofinansowanie najczęściej dotyczy remontów fasad, balkonów, elewacji widocznych dla przechodniów lub przejazdów bramowych wiodących na ogólnodostępne podwórza, czyli te części budynku, które są dostępne dla ogółu mieszkańców. Finansowe wsparcie miasta jest zachętą do podjęcia działań, które przekładają się na poprawę jakości życia nie tylko mieszkańców danej nieruchomości, ale wszystkich mieszkańców miasta. W tym roku Łódź wesprze finansowo aż 27 takich inwestycji łączną kwotą 6 milionów złotych, jak dotychczas najwyższą w historii programu. Dla porównania: w latach 2018–2021 rocznie udawało się zrealizować od 10 do 14 takich remontów, rozdysponowując środki o ponad połowę mniejsze – od 1,7 mln zł do 2,7 mln zł.

Kolejna edycja już w przygotowaniu

Obecnie trwa nabór wniosków na dofinansowanie remontów planowanych na 2023 r. Termin ich składania upływa 15 października. Niezbędne formularze oraz szczegółowy poradnik dla ubiegających się o dotacje można znaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Łodzi (link w kodzie QR poniżej). Wnioskodawcy mogą liczyć na pokrycie nawet 50% kosztów planowanych prac. Głównymi kryteriami kwalifikacji jest położenie nieruchomości w Specjalnej Strefie Rewitalizacji, a jest to teren wykraczający poza Śródmieście, obejmujący także sąsiadujące z nim rejony pozostałych łódzkich dzielnic.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie