REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Remont kamienicy przy Pomorskiej 11 w Łodzi. Sprawdzamy postępy

  • Autor: UM Łódź, uml.lodz.pl
  • 05 sty 2021 16:33
Remont kamienicy przy Pomorskiej 11 w Łodzi. Sprawdzamy postępy
W kamienicy przy ulicy Pomorskiej 11 trwa intensywny remont, fot. Stefan Brajter / UMŁ

W odnawianej kamienicy przy ulicy Pomorskiej 11 wraz z jej przybudówką trwa intensywny remont, informuje Uml.lodz.pl. W budynku powstanie 12 mieszkań komunalnych, 4 lokale użytkowe dla firm oraz świetlica środowiskowa.

REKLAMA

W odnawianej kamienicy przy ulicy Pomorskiej 11, gdzie w okresie międzywojennym w knajpie przesiadywał legendarny Ślepy Maks, trwa intensywny remont. W miejscu dawnej piwiarni powstaje świetlica środowiskowa dla dzieci i młodzieży, a w kamienicy powstanie również 12 mieszkań i 4 lokale użytkowe dla firm.

Na podwórzu kamienicy położona zostanie nowa nawierzchnia z kamiennej kostki. Powstanie też mały ogrodzony plac zabaw. Nie zabraknie również zieleni. Będzie trawnik oraz krzewy obok których staną ławki. Do dyspozycji mieszkańców będzie także trzepak, altana na odpady oraz małe kosze na śmieci pozwalające utrzymać czystość na podwórku.

– Zakres prac został zrealizowany w około 40 procentach. Gotowe są stropy i dachy, przemurowano ściany wewnątrz budynku, wymieniliśmy okna nawiązujące wzornictwem do epoki oraz zainstalowaliśmy przyłącza wody, kanalizacji deszczowej i sanitarnej. Trwają prace związane z rozbiórką klatki schodowej oraz piwnicy. Dobudowano brakującą ścianę oraz rozpoczęliśmy prace przy docieplaniu budynku. W przybudówce, gdzie znajdowała się piwiarnia „Kokolobolo”, wykonano już większość prac. Pozostało jedynie otynkowanie ścian wewnętrznych i elewacja – dodaje Krzysztof Hejmanowski z firmy Warbud.

Rewitalizacja obejmuje dwa budynki (kamienicę i jej przybudówkę), a jej całkowity koszt to 6,86 mln zł. Koniec prac przewidziany jest na listopad 2021 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie