REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Remont kamienicy przy Pomorskiej w Łodzi na ostatniej prostej

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 01 paź 2021 12:41
Remont kamienicy przy Pomorskiej w Łodzi na ostatniej prostej
Remont kamienicy przy Pomorskiej w Łodzi na ostatniej prostej, fot. UMŁ

Kiedyś bywał tu Ślepy Max ze swoją szajką, dziś blisko finiszu są prace przy budowie nowoczesnych mieszkań komunalnych, lokali dla mikroprzedsiębiorców i świetlicy środowiskowej. Modernizacja kamienicy przy Pomorskiej 11 w Łodzi wkroczyła na ostatnią prostą.

REKLAMA

W parterowym budynku przy ul. Pomorskiej 11 w latach trzydziestych XX-wieku znajdowała się piwiarnia Icka Leipcigera o nazwie "Kokolewole" (później nazwę zmieniono na "Kokolobolo"). Przesiadywał w niej łódzki Al Capone - Ślepy Max, postać charakterystyczna i niepokorna, w życiorysie której fakty mieszają się z legendą. Dzisiaj po Bornsztajnie pozostało zaledwie kilka dokumentów i dwa zdjęcia. Budynku też już nie ma, ale na ścianie kamienicy powstał mural, który przypomina postać Ślepego Maxa i kultową knajpę.

 - Metamorfozę przechodzi kamienica stojąca przy ulicy Pomorskiej 11, wraz z przybudówką. Odnawiane są elewacje, a wnętrza budynków zostały przebudowane i dostosowane do pełnienia nowych funkcji. Obok komfortowych, w pełni wyposażonych mieszkań komunalnych, powstały przestrzenie idealne do prowadzenia działalności gospodarczej. W przybudówce będzie lokal przeznaczony na świetlicę środowiskową.  - mówi Olga Kassyańska z Zarządu Inwestycji Miejskich
W budynku powstanie w sumie 12 mieszkań komunalnych, 4 lokale użytkowe dla firm i świetlica integrująca lokalną społeczność.

- Zakończyliśmy prace instalatorskie, przy urządzaniu mieszkań oraz wyposażaniu łazienek i kuchni. Przed nami ostatnia prosta robót wykończeniowych i zaczynamy zagospodarowanie podwórza - dodaje Krzysztof Hejmanowski, kierownik robót.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie